Muzea

Muzeum Schwarzenberského plavebního kanálu

Monti | 21. 01. 2007 | Přečteno 3578x |

Úvodem:
Muzeum Schwarzenberského plavebního kanálu ve Chvlašinách bylo vybudováno v letech 1999-2000 z iniciativy chvalšinského Obecního úřadu. Podpora projektu přišla i z programu PHARE. Od Evropské Unie byla poskytnuta dotace na projekt v částce úctyhodných 288.970,- €. Díky tomu můžete navštívit muzeum, které sídlí na chvalšinském náměstí v rekonstruované historické budově.

Expozice:
V muzeu může návštěvníik uzřít expozice o místní přírodě a přírodních památkách zdejšího kraje. Dále pak expozici o historii a vývoji obce, kde se poukazuje na kulturní i přírodní zajímavosti až po současnost.

Ale jak již název muzea napovídá, hlavní expozice se týká Schwarzenberského plavebního kanálu, osoby Josefa Rosenaura a života kolem kanálu. Život geniálního tvůrce je návštěvníkovi přibližován i historickými obrazy, fotografiemi a dobovými nástroji. Klenotem mezi exponáty je pak šestimetrový model kanálu a přírody, kterou toto zázračné dílo prochází.

Budova muzea

Model kanálu

Z Pokusu o popis


Zobrazit místo Blanský les na větší mapě

Zastávka č.2  Rozhledna Kleť
Zastávka č.4  Hvézdárna Kleť
Žlutá trasa  Trasa lanové dráhy

Zastávka č.1  Muzeum plavebního kanálu
Zastávka č.3  Rozhledna Granátník
Zastávka č.6  Krásetín - stanice lanovkyTop Články Informační e-mail Vytisknout článekK tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!