OS LIPEN

Lipeni zpět na dračích lodích

Palmic | 02. 06. 2011 | Přečteno 2083x |

V sobotu 21. 5. 2011 se na lipenské přehradě, a to konkrétně v místech Loděnice Lipno v obci Lipno nad Vltavou, uskutečnil již čtvrtý ročník závodu dračích lodí, na kterém opět nechyběla posádka LIPENu.

I my jsme měli smíšenou posádku Statečné ženy Starosta odpočívá

Samozřejmě, že se závodu zúčastnila i ženská posádka Lipenské dračice, kterou tvořily i holky z LIPENu. Na břehu lipenské přehrady jsme si užili krásný slunečný den s občasným mráčkem na obloze. Klání na vodní hladině, které začalo úderem 11,00 hodiny se zúčastnilo asi 35 posádek (včetně dětských) a bylo se na co dívat.

Posádka LIPENU se pod vedením kapitána Petra Břízi Březiny probojovala přes silné soupeře ke skvělému výsledku a v konečném pořadí jsme s časem 0:54,67 skončili na vynikajícím 8. místě v závodu na 200 metrů a tím jsme obhájili loňské umístění.

Lipenské dračice s časem 1:03,51 skončily na místě 29. a zároveň na 2. místě z čistě ženské posádky ;-). Za zmínku jistě stojí i závod v kategorii dětské, kdy se povedlo dva dny před závodem vytvořit posádku ,,Modré rybičky“ složenou z lipenských dětí a to ve věku 5 - 13 let. Vzhledem k tomu, že tyto děti vlastně nikdy nedržely pádlo v ruce, podařil se jim opravdu husarský kousek a s časem 2:32,92 skončily na 4 místě ve své kategorii. Nutno podotknout, že jejich soupeři byla posádka složená ze zhruba 17ti letých ,,dětí“ a dětí z oddílu Hanace, kteří jsou zdatnými sportovci. Nadšení a radost ,,Modrých rybiček“ z plavby vnuklo jejich kapitánce Jitce Šefránkové nápad, scházet se a trénovat děti po celý rok, aby v příštích závodech mohly dokázat, že děti od lipenského jezera jsou Ti nejlepší.

Kde mám to pádlo? Kuk! Naše dítka

Vzhledem k tomu, že k této činnosti je potřeba zakoupit např. plovací vesty a dračí pádla, dovolil bych si tímto požádat případné zájemce o sponzorství naší dětské posádky, aby nás kontaktovali pomocí webu lipno-online.cz a zároveň děkuji za sponzorský dar Blue Restaurantu, který uhradil pro ,, Modré rybičky“ startovné.