Devils Extreme Race 2011

Autor: Monti <monti(at)lipno-online.cz>, Téma: Lipno nad Vltavou, Vydáno dne: 19. 08. 2011

O víkendu 26. - 28. 8. se uskuteční na divoké Vltavě pod přehradou Lipno I již 5. ročník Devils Extreme Race - Otevřené mistrovství Evropy v disciplínách slalom, sprint, kajak-cross a team race.26. 8. - pátek

27. 8. - sobota

Disciplína - extrémní slalom na papírně formou doteku označených míst na trati v pořadí 1-xxx (start z rampy a následných 400m, obtížnost VV3 - 4) cíl dotekem finálového banneru. VŠECH BANNERŮ SE ZÁVODNÍK MUSÍ DOTKNOUT RUKOU (NE PÁDLEM, NE TĚLEM, NE LODÍ).

Disciplína - krátký sprint, trať je stejná jako při kvalifikaci.

Disciplína – sprint na střední trať (start z rampy, trať pro kvalifikaci a pokračování přes výpusť „vrata“, výška cca 5 m a následujících cca 2,5 km trať vv 4 - 5, cíl za poslední peřejí před nad „škvírou“, škvíra a nebezpečné místo) na levém břehu označena bannerem ZET KAYAKS. Každý semifinalista je povinnen se s cílem a tratí seznámit předem při pátečním volném ježdění.

Disciplína – sprint na dlouhou trať cca 6 km obtížnost vv 5 (start z rampy, cíl u hájovny na levém břehu označen bannerem ZET KAYAKS. Každý finalista je povinnen se s cílem a tratí seznámit předem při pátečním volném ježdění.

28. 8. - neděle

32 semifinalistů postupuje do kajakcrossu pyramidovým systémem po 4 závodnících (první jede s posledním...).

Mezi 15.00 - 16.00 proběhne vyhlášení výsledků, předání cen a prize money, slavnostní ukončení akce. Veškeré další informace získáte na webu www.devilsextremerace.com.