IV. ročník branného závodu O pohár starosty

Autor: Monti <monti(at)lipno-online.cz>, Téma: Lipno nad Vltavou, Zdroj: Roman Bravenec, Vydáno dne: 20. 08. 2010

V sobotu 18. září se uskuteční již 4. ročník branného závodu "O POHÁR STAROSTY OBCE LIPNO NAD VLTAVOU". Tento branný den není primárně určen pro lidské plémě, ale pro naše čtyřnohé miláčky. Závodu se může zúčastnit úplně každý psík či fenka, nemusí být nijak zvláště cvičen, jen nesmí být agresivní, což platí i pro jeho dvounohý doprovod. Podrobnosti závodu, který pořádá Kynologický klub Lipno nad Vltavou jsou uvnitř článku.

Kynologové v akci Čtyřnohá ladnost


PROGRAM

DÉLKA TRASY

PODMÍNKY ÚČASTI

STARTOVNÉ

Nemůžeme se nabažit! Vedro je oběma!

PRŮBĚH ZÁVODU Závodníci jsou na trať vypouštěni v časových intervalech (5 min). Zaleží na každém závodníkovi jakou zvolí taktiku – běh, chůze. Nesmí blokovat rychlejší. Pes musí být na vodítku. Nesplní-li pes daný úkol na stanovišti může jej zastoupit psovod. Děti mohou doprovázet rodiče. Závod zvládne opravdu každý.

Úkoly na stanovištích budou upřesněny v den závodu. Jedná se o ryze amatérské klání v netradičních disciplínách tak, aby se ukázala souhra PES a PSOVOD. Pořadatel si vyhrazuje právo (dle počtu nahlášených psů), po dohodě s hlavním rozhodčím, tento program případně ustanovení propozic upravit.

Každý závodník obdrží památeční medaili a jiné ceny od našich sponzorů. Pořadatelé připravili doprovodný program.

Další informace na telefonu 602 322 680 nebo prostřednictvím kynologie-lipno(zavinac)email.cz.