Libín-S míří na podstavce!

Autor: Monti <monti(at)lipno-online.cz>, Téma: Region a Ostatní, Zdroj: Ing. Hynek Hladík, Vydáno dne: 14. 11. 2009

Čas plyne jako voda a v roce 2009 si to uvědomujeme díky významnému výročí nabytí svobody intenzivněji. A na přelomu revolučního roku, kdy se u nás rodila demokracie, zrodilo se v Prachaticích Kulturní sdružení Libín-S, které známe velmi dobře z našich návštěv u Schwarzenberského plavebního kanálu. Více již ředitel plavebního kanálu, Ing. Hynek Hladík.

Libín - S na výstavě


Folklorní soubor Libín-S Prachatice vznikl na přelomu let 1988/1989, tedy oslaví 20. výroční svého vzniku. Zabývá se folklórem jihozápadních Čech především se zaměřením na lidové zvyky Šumavy. Jako občanské sdružení Libín-S Prachatice je registrován od 12.10.1992.

Folklorní soubor Libín-S vystupoval doma i v zahraničí. Ze zahraničních vystoupení připomeňme Rakousko, Německo, Itálii, Maďarsko a Španělsko ( Kanárské ostrovy a Katalánsko). Téměř pravidelně se lze potkat s folklorním souborem Libín-S na folklorním festivalu v Kovářově či na selských slavnostech v Holašovicích, jen málokdy chybí na slavnostech Zlaté solné stezky v Prachaticích.

Již řadu let vystupuje Libín-S u Schwarzenberského plavebního kanálu, v posledních letech je folklorní sdružení Libín-S Prachatice nositelem projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu. S folklorem jižních Čech seznamuje folklorní soubor Libín-S Prachatice i přijíždějící turisty.