Dětský den 2009

Autor: Monti <monti(at)lipno-online.cz>, Téma: OS LIPEN, Vydáno dne: 07. 06. 2009

V neděli 7. června proběhl Den dětí na Lipně, tentokrát na téma „Letem světem“. Během poznávací trasy se děti seznámily s několika státy. A jakými zeměmi se letělo?

Krásky ze země vycházejícího slunce Exotická Jamajka Synchronizace


V Japonsku přivítaly děti sličné a úslužné Geiši rýží, ze které se hůlkami „lovili“ gumoví medvídci, v Norsku si trpěliví rybáři nechali pochytat rybičky, Jamajským very happy boys bylo nutné uplést nové dredy a v Holandsku děti pomáhaly pilným a laskavým hospodyňkám převážet sýr do větrného mlýna a kličkovat s ním mezi tulipány. V zemi uhrančivých a nesmlouvavých Turků se prohazovaly šišky skrze díru v kadibudce, v Kanadě, kolébce hokeje, se pod dozorem vytrénovaných sportovců střílelo na bránu. Veselé Rusky místo vodky vítaly děti matrioškami, které se musely rozložit a opět složit dohromady. Nejveseleji bylo v Mexiku, kde se za živého zpěvu a hravých tónů kytary (obojí doprovázeného hýkáním osla) házelo kroužky na obrovský kaktus.

Cesta končila na fotbalovém hřišti, kde Spojené státy americké trénovaly děti v army stylu, a to střílením ze vzduchovky. Také Česká republika zde měla své zastoupení. Pod dohledem borců z co nevidět slavného týmu děti absolvovaly fotbalový trénink ve střelbě na bránu.

Tak to jsme my! Z toho teče limonáda! Copak to ten honzík dělá?

Všichni účastníci obdrželi balíček pro radost, buřta na opečení a limonádu zdarma, vyřádili se na skákacím hradu a zatančili si při živé hudbě loučovické skupiny Next Chapter. Kapelu později nahradilo vystoupení DJ Palmiče, který pouštěním hitů, nejen z doby dřívější, potěšil většinu diváků. Chvílemi bylo na „parketu“ plno. Počasí nám tentokrát přálo, bylo hodně veselo a všichni se moc dobře bavili.

Akce vznikla díky finanční a materiálové podpory těchto subjektů:

Všem za jejich příspěvek velice děkujeme.