Skiareál Lipno rájem pro rodinného lyžaře

2009-01-09 18:07:23
Aktuální podmínky
  • Skvělé podmínky pro lyžování v kombinaci s očekávaným slunečným počasím na víkend.
  • Skiareál je v plném provozu - otevřeny a upraveny jsou všechny sjezdovky, Foxpark a Snowpark (celkem 7,5 km), výška sněhu na sjezdovkách 40 cm.
  • V provozu jsou všechny lanovky a kouzelné koberce.
  • Lyžuje se denně od 9 do 16 hod., večerní lyžování probíhá od 18 do 21 hod. na 1300 m dlouhé Jezerní sjezdovce.
  • Pro běžkaře je upraven dlouhý Červený a Žlutý okruh o délce 14,5 km.
  • Díky mrazivým teplotám se bruslí na zamrzlém Lipně, v okolí Lipna nad Vltavou je upravován 7 km dlouhý okruh.


Skibusy a skivlaky
  • o víkendech je možné využít na denní lyžování přímých skibusů a vlaků (ČD Yetti) s 30% slevou na skipas
  • v úterý a čtvrtek jezdí z Č.Budějovic skibusy na večerní lyžování se slevou na skipas 30-50%


VÍKENDOVÝ PROGRAM

Švýcarský den na Lipně
V sobotu 10.1. do skiareálu zavítá švýcarský region Aletsch. Po celý den budou zdarma probíhat ochutnávky typických švýcarských produktů - sýrů, vína, kafé fertig, čokolády a bude znít tradiční švýcarská hudba. Odpoledne se budou tradičně losovat kupóny majitelů skipasů a řadu hodnotných cen. Sobotní zábavné odpoledne ve Foxparku. Od 12. hodin je pro děti připraven ve Foxparku kapitána Lipánka zábavný program s hudebním doprovodem. Bude se soutěžit, hrát hry a dovádět s lišákem Foxem.

Local Hero Jam
Pravidelný sobotní odpolední závod ve Snowparku, který je určen i úplným začátečníkům. Soutěžící sami mezi sebou určí vítěze, kteří obdrží zajímavé ceny.

Lipno SkiCamp 2009
Od pátku do neděle se na Lipně bude konat soustředění mladých lyžařských nadějí. Až na 150 mladých závodníků ze západočeských a jihočeských oddílů tu budou trénovat své schopnosti a v neděli změří své síly závodním Obřím slalomu. Do této chvíle také málokdo věděl, že Skiareál Lipno pomáhá handicapovaným sportovcům, kteří brázdí jeho sjezdovky mezi běžnými lyžaři. Ve Foxparku se například učí lyžovat zrakově postižená Natálka Aujezdská, která již sama sjede Jezerní sjezdovku a o víkendu bude čestným hostem SkiCampu. Všichni tito lidé si zasluhují náš obrovský obdiv a Skiareál Lipno je poctěn, že jim může jakkoliv pomáhat.