Region a Ostatní

8. ročník Dívky Šumavy zahájen

Monti | 17. 03. 2013 | Přečteno 2469x |

Začátkem března oficiálně zahajujeme dnes již největší soutěž „krásy“ v oblasti jihozápadních Čech, Dívka Šumavy 2013. Dívky z Plzeňského a Jihočeského kraje tedy mají jedinečnou příležitost se do soutěže zapojit!

Finálový galavečer se letos vrací do Plzeňského kraje, uskuteční se 21. září v plzeňském Parkhotelu a jednou z hlavních hvězd večera bude moderátorka, Adéla Banášová. Do finále je ale ještě velmi dlouhá cesta. Záštitu nad osmým ročníkem převzali hejtmani Plzeňského a Jihočeského kraje. Tradiční podporu vyjádřila také partnerská města Klatovy, Sušice, Domažlice, Vimperk a Železná Ruda.

Přihláška

Soutěž je určena dívkám ve věku 18 – 25 let, které mají trvalé bydliště Plzeňském, či Jihočeském kraji. „To jsou víceméně základní podmínky účasti v soutěži. Protože nehledáme profesionálky, modelky, nebo „Miss“, ale slečny, které chtějí v životě něco dokázat, pracovat na sobě, naučit se něco nového, mají chuť a ambice nahlédnout do oblasti modelingu, vyzkoušet si profesionální fotografování, péči stylistů a vizážistů, ale hlavně získat mnoho nových zkušeností. Míry a výška opravdu nejsou zásadními kritérii k přijetí do soutěže, nejednou se stalo, že chybějící centimetry nahradila jedinečná osobnost slečny, vnitřní krása, která z dívky vyzařovala. Základem úspěchu je samozřejmě příjemný fyzický vzhled, vystupování, ale zejména osobnost a charisma, kterým dívka dokáže zaujmout.“

Pro dívky, které letos postoupí do finálové „top ten“ je připraven opravdu pestrý program. Hlavním cílem projektu je propagovat zdravou krásu, přiblížit mladým dívkám prostředí sociálně slabších, nikoliv směrovat jejich cesty pouze k lesku hvězd a přehlídkových mol. Proto budou i letošní finalistky aktivně zapojeny i do charitativních a dobrovolnických projektů. Dívka Šumavy se v rámci svých možností snaží pomáhat, kde je potřeba. Aktivně spolupracujeme například s domovem pro handicapované v DOZP Bystřice, s Dětským centrem Jihočeského kraje ve Strakonicích, s útulkem S.O.S. život pro koně v Mířkově, či o.p.s. Stroom Dub na Prachaticku.

Dívky v rámci celé akce absolvují dvě základní soustředění. Programem budou nejen mediální a fitness tréninky, ale také návštěva a pobyt v plzeňském image studiu Design Block, odkud si odnesou rady jak o sebe správně pečovat, jak se vhodně líčit, informace k barevné typologii a některým bude také upraven tón, či střih vlasů. Téměř celý jeden den bude věnován fotografování. Fotografie je pak budou provázet celou soutěží, kdy budou bojovat o přízeň veřejnosti a titul Dívka Sympatie 2013. Letos bude fotografování probíhat v prostorách luxusního music clubu Pantheon v Plzni, kde proběhne i první oficiální představení finalistek s módními přehlídkami značek Desigual a Victoria’s Secret by Chickie!.

Protože se snažíme soutěží propagovat již avizovanou „zdravou krásu“, tedy žádné diety a drastické hubnutí, nemůže také chybět péče a podpora profesionálů. „Letos se nám opět podařilo navázat spolupráci se špičkovými lektory. Zdravý životní styl a stravování bude lektorovat Mgr. Margit Slimáková, Ph.D. Malou „Školu pro ženy“ absolvují pod vedením koučky, Lenky Černé. Ta dívkám prozradí jak rozvíjet svoji osobnost, bojovat se stresovými situacemi, jak si dodávat sebedůvěru, bez obav vystupovat a hovořit na veřejnosti, či s médii.

Letos poprvé budou mít finalistky možnost pracovat na své fyzické kondici po celou dobu trvání soutěže, jihočešky bude mít v péči trenér Mgr. Jiří Gruntorád a Fitness14, plzeňačky Markéta Křížová a sportcentrum Golden Body. Absolvují dokonce i trénink pod vedením plaveckých lektorů v bazénu Plzeň Slovan a ochutnají speciality japonské kuchyně v restauraci ZEKE SUSHI. Volné disciplíny, tanec a choreografie povede, již tradičně Pavel Wolf.“

Dívky se od 1. března mohou až do 15. dubna zaregistrovat a prostřednictvím www.divkasumavy.cz, odeslat přihlášku, po uzávěrce obdrží pozvánku na casting. Casting pro jihočešky se uskuteční 20. dubna v Českých Budějovicích a pro dívky Plzeňského kraje 27. dubna v Plzni.Autor: Pavlína Němečková
Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!