Muzea

Muzeum hrdelního soudnictví na hradě Rožmberk

Monti | 02. 04. 2012 | Přečteno 2902x |

Muzeum hledá brigádníka!
vhodné zejména pro studenty - volejte na číslo 737 532 860

Úvodem
Když se řekne Rožmberk nad Vltavou, většině turistů proběhne hlavou myšlenka na státní hrad, což je asi zcela v pořádku, jelikož tento skvost je hlavní dominantnou malebného městečka. Ovšem když už budete v hlavní turistické sezóně na hradě a užijete si všechny prohlídkové okruhy a výhled z anglické věže, nezapomeňte navštívit i další hradní atrakci - Muzeum hrdelního soudnictví, které se nachází u vstupní brány v průchodu pod hodinovou věží.

Živá expozice
Po sestoupení po úzkém schodišti se návštěvníci dostanou do nevelkých sklepních prostorů. Již na první pohled bude všem jasné, že název tohoto muzea je vševypovídajícící. V muzeu jsou přítomny mučící nástroje, useknuté paže (umělé - pro uklidnění :) ), nějaká ta oprátka a třeba zařízení s názvem žebřík.

Hosté se po prohlídce přítomných exponátů posadí na přítomné lavice a právě v ten okamžik přijde vrchol návštěvy - přednáška průvodce s názornými ukázkami, jak se v dobách minulých vymáhalo z nebohých vězňů přiznání. Hosté se ani nenadějí a hned má jeden z nich na krku a rukou zařízení zvané housličky a druhý je již "mučen" na lavici...

Názorně

Soudíme

Bez komentářeZastávka č.2  Hrad Rožmberk
Zastávka č.4  Jakobínka

Zastávka č.1  Kostel sv. Mikuláše
Zastávka č.3  Muzeum hrdelního soudnictvíTop Články Informační e-mail Vytisknout článekK tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!