Region a Ostatní

Ve Volarech se pořádá další ročník Volarského sekáče

Monti | 01. 07. 2011 | Přečteno 2566x |

Druhý červencový víkend bude v šumavských Volarech opět patřit mistrům v kosení trávy. Občanské sdružení U Nás ve spolupráci se sdružením Ekocentrum a za podpory měst Volary pořádá 9.7 2011 od 09.00 hodin na Maxových loukách již třetí ročník závodu v tradičním kosení trávy „Volarský sekáč“.

Správný postoj Je třeba dobře nabrousit

Soutěžit se bude opět ve třech kategoriích – muži budou kosit čtverec o rozměrech 10x10 metrů, ženy se poperou s polem poloviční velikosti a junioři s políčkem 2x2 metry. Účast opět přislíbili přední slovenští závodníci Slovenské kosecké ligy.

Nebude samozřejmě chybět závěrečný exhibiční zápas mezi strojem a lidskou rukou. Vítěz mužské kategorie se utká s naším “Křovinátorem”, který jedním tahem svého motorového pomocníka dokáže posíct pruh o šířce tří metrů.

Během celého dne budete mít možnost také nakouknout, či si přímo si zakoupit zboží ve stáncích drobných šumavských řemeslníků.

Stylově Občerstvení

Druhá část letošní ročníku volarských sekáčských slavností přináší opět „Víceboje šumavských řemesel“. Ten bude spočívat například v řezání dříví, bude se házet kamenem na cíl, nosit pytel obilí, no prostě soutěžit se bude v dovednostech, bez kterých se každý dobrý Šumavák neobejde. Celý závod bude muset navíc soutěžící absolvovat v tradiční šumavské obuvi dřeváku či v jeho odlehčené verzi - nejšláku.

Umíte kosit? Chcete změřit své síly s ostatními borci? Chcete se zúčastnit šumavského víceboje?
Přihlášky zájemců do soutěže na tel: 723 143 299 nebo napište na mail: info(z)knihystehlik.eu
Veškeré informace najdete na volary.vesele.info
Srdečně zveme všechny příznivce ručního kosení a dobré zábavyAutor: Petr Čmerda
Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!