OS LIPEN

Masopust 2011

Palmic | 23. 03. 2011 | Přečteno 2058x |

Masopust je ve znamení veselí a hodování. Po něm přichází 40-ti denní půst trvající do Velikonoc neboli Veliké noci. V dnešní, uspěchané době se najde už asi jen pár jedinců, kteří by dlouhodobý půst dodrželi.

Shromáždění Porady před průvodem Kominická

Slavení si ale místní obyvatelé nenechávají ujít. V sobotu dne 5. 2. 2011 se v době od 10:00 do 17:30 uskutečnil další ročník masopustního průvodu obcí Lipno nad Vltavou. V 10:30 bylo u starosty obce vyžádáno a poté obdrženo právo masopustní průvod obcí konati. Průvod se vydal dům od domu, aby se s občany obce poveselil. Nechyběl ani každoroční doprovod harmonikáře pana Sojky z Vyššího Brodu. Proto se po cestě hrálo, zpívalo a tancovalo. Dobrá nálada a radost z průvodu jen sršela. Po ukončení průvodu proběhla v restauraci Club Canada masopustní zábava, které se zúčastnily jak maškary, tak i někteří občané naší obce.

Poslední nácvik Varážíme Jeden medvěd s motorkou

Organizátor průvodu – OS Lipen tímto děkuje všem občanům, kteří masopustnímu průvodu přispěli drobnými finančními částkami, dále velice chutným občerstvením a nějakou tou kořaličkou. Poděkování patří též Obecnímu úřadu, bez jehož finanční podpory by masopust nemohl v naší obci proběhnout. Rovněž děkujeme občanům, že masopustní taškařici a občasné poškádlení od masek strpěli a těšíme na příští rok.Autor: Petr Palma
Top Články Informační e-mail Vytisknout článekK tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!