Region a Ostatní

DŠ 2010 - co se dělo po finále

Monti | 30. 11. 2010 | Přečteno 2247x |

Na počátku října byla vyhlášena již pátá královna Šumavy, ale tím život účastnic tohoto i předchozích ročníků zdaleka nekončí. Všechny důležité aktivity, které se konaly pod hlavičkou soutěže shrnula slečna Pavlína Brunclíková, hlava i duše projektu.

Nový majitel Výtěžek dražby

Dražba po finálovém večeru - Klatovy 2. 10. 2010
Po slavnostním galavečeru s vyhlášením vítězek prestižní regionální soutěže krásy "Dívka Šumavy 2010" se konala tradiční dražba korunky vítězky. Letos byly korunky skutečné originální, byly vyrobeny speciálně pro tuto soutěž z pravých přírodních kamenů, stříbra a chirurgické oceli.

Herec a moderátor Marek Vašut, který provedl celým finálovým večerem se bravurně zhostil i vedení dražby. Kromě korunky vítězky se ale také dražil obraz, na kterém Danka Hrubá zvěčnila snímek playmate Gabriely Dvořákové, který vznikl pro pánský magazín v Dominikánské republice začátkem tohoto roku. Posledním předmětem dražby byl, neplánovaně, výtvor z volné disciplíny III. Dívky Šumavy´10 Šárky Žlábkové, vytvořený sprejovou technikou.

Celkový výtěžek se vyšplhal na 58.000,- Kč a bude rozdělen mezi DOZP Bystřice u Nýrska a S.O.S. útulek pro týrané a nechtěné koně v Miřkově u Domažlic.

Neplánovaná dražba Obraz známé tváře DŠ

Dívka sympatie si přebrala svou cenu - Klatovy 9. 10. 2010
Denisa, jedna ze soutěžících dvojčat, získala nejvíce SMS hlasů o titul Dívka Sympatie´10 a kromě víkendových pobytů na Šumavě, kosmetiky, šperků a dalších cen se nyní měsíc bude vozit v krásném Citröenu, který si v sobotu odvezla z Klatov. Potkáte ji určitě na cestách v Jižních Čechách, jelikož Denisa studuje v Českých Budějovicích. Vítězka, Věra Králová si svoji cenu vychutná po získání řidičského průkazu.

Sochorová Denisa Denisa Sochorová

Dívky Šumavy navštívily S.O.S. - život pro koně - útulek pro týrané a nechtěné koně - Miřkov 22. 10. 2010
Polovina výtěžku z letošní dražby korunky a obrazů na finálovém galavečeru 2. října v Klatovech putovala do Miřkova, kde se pár dobrých duší s velkým srdcem stará v současné chvíli od 12 koní.

Takových výtěžků by do Miřkova ale mělo putovat týdně několik, Dívky Šumavy si vyslechly kruté osudy, které mají koníci za sebou, je neuvěřitelné, co lidé dokážou spáchat na živé bytosti.

Paní Schröpferová se svými nejbližšími se snaží svým svěřencům poskytovat maximální péči pro důstojný život. "Viděly jsme dechberoucí fotografie koní ve stavu, kdy je do útulku přivezli a viděly jsme jejich současný stav. Lidé tam pro ně udělali obrovský kus práce s velkou dávkou trpělivosti a hlavně lásky, kterou dávájí všem živým duším, které se objeví za dveřmi, či ve dveřích."

"Jsme rády, že jsme mohly, alespoň troškou přispět do mlýna a opět pomoci tam, kde je to velice potřeba. Domluvily jsme se na dalších možnostech spolupráce, nejen setkání, či přípravě společných akcí, ale třeba i realizace a nafocení kalendáře, Dívka Šumavy má 12 finalistek, S.O.S. pro koně má 12 koní, "jen" ty finance bez kterých se neobejdneme nám ke splnění tohoto plánu zatím chybí."

Do Miřkova zavítala loňská Dívka Šumavy´09 Jana Chodová s II. DŠ´09 Lenkou Stančekovou, letošní dvě vicemiss,Lucie Holubová a Šárka Žlábková - ty čeká zahájení školičky mini modelek v Plzni a akce Minimiss Area Bory.

Jana Chodová Pichlavý obyvatel

Vítězky V. ročníku soutěže Dívka Šumavy 2010 zahájily školičku mini modelek - 23. 10. 2010
V sobotu 23. 10. byla zahájena první Školička pro mini modelky. Hlavním cílem školičky je prostřednictvím atraktivního a lákavého světa modelingu přiblížit dětem správné pochopení cesty ke kráse, zdravým životním stylem, zdravou stravou v kombinaci s pohybovými aktivitami. Program je tedy nabitý cvičením, tancem, lekcemi chůze, přednáškami a besedami na téma správného stravování, základů společenského protokolu, stolování, apod.

Dívky si hned v první hodině zacvičily s Miss Aerobik ČR´06, Katkou Wiesnerovou, setkají se také s Miss ČR´03, Lucií Křížkovou a hned v úvodu právě s nejkrásnějšími Dívkami Šumavy letošního roku.Celý kurz potrvá do prosince, zakončen bude 18. 12. velkou módní přehlídkou v hotelu Angelo i s vyhlášením nejšikovnějších absolventek kurzu.

Zumba Beseda o zdraví

Mini models besedovaly s MISS ČR´03 Lucií Křížkovou - Plzeň 13. 11. 2010
Plzeňská Školička pro mini modelky je v plném proudu. Dívky již absolvovaly přednášku o zdravém stravování, lekce dětského aerobiku, zumby, chůze, či tance. Učily se správnému vystupování, představování, základům společenského protokolu a uplynulou sobotu přivítaly vzáceného hosta, Miss ČR´03, Lucii Křížkovou, která s dívkami sdílela svůj příběh a cestu k úspěchu. Ještě měsíc budou dívky sbírat nové zkušenosti, pracovat na svém projevu, fotografovat se pro svůj "mini book" a trénovat chůzi.

Prezentace booku Zvídavé Mini modelky


Autor: Pavlína Brunclíková
Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!