Muzea

Návštěvnické centrum dřevařství

Monti | 18. 11. 2010 | Přečteno 3840x |

Úvodem
Obec Modrava patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším osadám v centrální části Šumavy. Vedle dnes již legendární Klostermannovi chaty, místního infocentra, moderního sídla na místě bývalé roty a v neposlední řadě také krásné přírody v okolí, láká osada návštěvníky i do nedávno zřízeného Návštěvnického centra dřevařství (bylo zřízeno v původní stavbě strážného domku v druhé polovině první dekády 21. století), které se nachází na pravém břehu Roklanského potoka, nedaleko místa, kde se zmiňovaný potok slévá společně s potokem Modravským a dávají tak společně vzniknout nádherné Vydře.

Interaktivní expozice
Jak již samotný název centra napovídá, hlavním artiklem zařízení je dřevo. Pro návštěvníky je připravena interaktivní expozice, při které se mohou seznámit s tímto populárním a nejúžasnějším materiálem.

V celkem 15 expozičních částech se návštěvník seznámí se dřevem v různých jeho formách, podstoupí znalostní rébus, zavzpomíná si na dřevařské práce našich předků, nebo shlédne a vyslechne povídání o šumavských plavebních kanálech.

Další využití
Budova funguje i jako turistická ubytovna. Pokud využijete i tuto službu centra, máte samotnou zážitkovou prohlídku zdarma. Vítáni jsou i školní zájezdy.

Centrum

Poslouchání

Obsluha

Kvíz

Rozloučení


Zobrazit místo Šumava okolo Srní, Prášil... na větší mapě

Zastávka č.4  Parkoviště Antýgl
Zastávka č.5  Královský dvorec Antýgl

Zastávka č.19  Centrum dřevařství
Trasa stezky  NS Vchynicko - Tetov. kanál
Zastávka č.6  První skluz na kanáleTop Články Informační e-mail Vytisknout článekK tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!