Region a Ostatní

Pátou královnou Šumavy se stala Věra Králová

Monti | 04. 10. 2010 | Přečteno 2319x |

Celý uplynulý víkend se v Klatovech nesl v duchu oslav šumavské krásy. Kromě adeptek na novou, pátou královnu Šumavy se do Klatov sjela i většina Dívek Šumavy z minulých let.

Vítězky Slzy štěstí

Čtyři vítězky minulých ročníků, Nikola Vítková, Kamila Urbánková (Houfová), Gabriela Dvořáková a Jana Chodová, se bravurně vypořádaly s jednou z hlavních rolí večera, která jim byla svěřena, spolu s moderátorem, Markem Vašutem, provedly soutěžními disciplínami. V programu vystoupila klatovská taneční skupina Modern, tradičně také klienti DOZP Bystřice a pozvání přijal, Superstar z roku 2006, Zbyněk Drda. Kromě soutěžních vystoupení finalistek byla k vidění i úžasná, extravagantní kolekce Oděvního atelieru Kirké.

Vítězkou jubilejního, pátého ročníku a titul Dívka Šumavy 2010 se stala 17ti letá studentka Obchodní akademie v Klatovech, Věra Králová. Získala si publikum v klatovském kulturním domě a odnesla si i titul Dívka Publika´10. Jako hlavní cenu získala dvoutýdenní pobyt v luxusním apartmá na Floridě, dále pak pronájem osobního automobilu, několik víkendových pobytů po celé Šumavě, spoustu kosmetiky, šperků, či originální korunku z pravých přírodních kamenů.

Na druhém místě skončila soutěžící s číslem 11. Lucie Holubová z Vitějovic a třetí v pořadí s č. 1 Šárka Žlábková ze Lštění. Nejsympatičtější finalistkou se stala jedna ze soutěžících dvojčat, soutěžící s č. 4. Denisa Sochorová z Vodňan, která se pyšní titulem Dívka Sympatie´10. U čtenářů Deníků bodovala a Tváří Deníku´10 se stala soutěžící s č. 3. Dagmar Cibulková z Přeštic.

Po oficiálním programu a volbě vítězek proběhla tradiční dražba korunky. Tentokrát skutečně originální, autorem je Miloš Vetengl - Atelier Šperk, všechny korunky pro vítězky jsou vyrobeny z pravých přírodních kamenů, chirurgické oceli a stříbra.

Druhým předmětem dražby byl obraz namalovaný Dankou Hrubou (danielasartworks.com) na němž zvěčnila krásný snímek playmate Gabriely Dvořákové, který vznikl na pobřeží v Dominikánské republice. Jako třetí se dražil výtvor volné disciplíny soutěžící s č. 1., Šárky Žlábkové – obraz sprejovou technikou. Celkový výtěžek se vyšplhal na 58.000,- Kč a bude rozdělen mezi DOZP Bystřice a S.O.S. život pro staré a týrané koně v Miřkově u Domažlic.

Ve finálové porotě usedli zástupci hlavních partnerů, senátorka PČR Jiřina Rippelová, náměstek hejtmana Plzeňského kraje Jiří Struček, starostové partnerských měst, šéfredaktor Klatovského deníku, fotograf Ivan Štefko, autor korunek Miloš Vetengl, Miss Sympatie ČR´09 Nikol Rišková, Jana Chodová – loňská vítězka, Václav Pech – Vicemistr ČR v rallye a další.

Přiložené foto: Zdeněk HásAutor: Pavlína Brunclíková
Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!