Region a Ostatní

Dívka Šumavy - aktivity před finále

Monti | 26. 09. 2010 | Přečteno 2349x |

Letošní adeptky na titul páté královny Šumavy opět prokázaly, že ani jim není krásná Šumava lhostejná a vydaly se po trasách na Hamrech a Černém jezeře s cílem vyčistit je od nepořádku, který tam turisté přes léto zanechali. Tuto akci zrealizovaly DŠ ve spolupráci se zástupci NP Šumava již po třetí.

Lucie a Christiana v akci Po směně

Nejprve si poslechly přednášku plnou zajímavých informací a novinek z dění na Šumavě a po té se spolu se zástupci NP Šumava vydaly na úklid. Po nedávném soustředění nabitém trénování chůze na podpatcích, byla určitě příjemnou změnou procházka přírodou. Dívky bez ostychu navlékly pracovní rukavice a z tras přinesly opět plné pytle úlovků.

V tentýž den se další desítka z řad Dívek Šumavy minulých ročníků zúčastnily v Klatovech charitativní akce na podporu F.O.D. Klokánek Janovice. S dětmi předvedly několik kolekcí klatovských obchodů, z čehož byli děti nadšené. Zejména malé družičky si užívaly krásných šatiček. Některé z dětí měli v tu chvíli na sobě vůbec poprvé nové oblečení... odnesly si dárky, která jim přivezla jedna z českobudějovických finalistek III. ročníku a celé odpoledne si náramně užili.

Charita Nikola Vítková


Autor: Pavlína Brunclíková
Top Články Informační e-mail Vytisknout článek