Technické zprávy

LIPNO - ONLINE v novém

Monti | 23. 06. 2010 | Přečteno 1825x |

Tak po delším čase jsme zpět v plné síle. Poslední měsíce nebyl chod našich stránek v normálu, ale to nebylo dáno tím, že bychom o naší činnost ztratili zájem - ba naopak. Putování po Lipensku a Šumavě nás baví stále a i nadále Vám tyto kouty naší země budeme prostřednictvím našich stránek přibližovat.

OS LIPEN
Tím hlavním důvodem předělávky našich stránek je spolupráce s občanským sdružením LIPEN, které vzniklo loňského podzimu v Lipně nad Vltavou. Toto sdružení zajišťuje a stará se o kulturní akce v obci a naše spolupráce vyústila do společné webové prezentace.

V současnosti je k dispozici již několik článků a fotogalerií z činností LIPENu. Tyto sekce budou v brzké budoucnosti doplněny do kompletního stavu a poté budeme samozřejmě přinášet i vše aktuální z dění ve sdružení.

Přidané funkce do systému stránek
Vedle základní úpravy designu a přidání pravého sloupce došlo i k poměrně zásadnímu rozšíření nabídky a funkčnosti našich stránek. V první řadě se zdokonalil a zpřehlednil náš Katalog objektů, takže je nyní přehlednější a hlavně pohodlnější při zápisu nových položek. Menu ke katalogu se od této chvíle nachází v levém sloupci a je členěno přehledně do skupin konkrétních typů pložek.

Dále jsme zprovoznili systém na záznam kontaktů, který Vám nabídne jednak úplný řádkový seznam všech důležitých jmen a čísel a vedle toho i podrobnější zápis na některé skupiny - viz. kontakty na LIPNO-ONLINE či na OS LIPEN. Tyto seznamy se budou nadále doplňovat a v budoucnu přineseme i zdokonalení systému tak, aby jste si mohli dle Vašich potřeb vypsat, případně vytisknout jen Vámi požadované části.

K dizpozici je nyní i systém na prezentace multimédií, tedy video i audio záznamů. Tento systém Vám navíc umožní jednoduché zkopírování kódu s odkazem na soubory uložené na našich strákách do Vašich prezentací.

Co dál?
To je jen nástin všech změn. Ještě nás čeká rychlá úprava kalendáře akcí, tak aby byl přehlednější a možná se stihne do letní sezóny ještě jedno vylepšení, ale to není zcela jisté, tak se k němu podrobněji vyjadřovat prozatím nebudeme.

Jisté je naopak to, že nyní se bude systematicky zpracovávat materiál, který jsem za poslední měsíce nastřádali a věřte, že je ho opravdu hodně!

Na závěr se musíme omluvit za to, že jsme v odmlce nestihli informovat o několika tradičních akcích (Frymburské slavnosti, zahájení plavební sezóny...) a také za to, že se ještě nějakou dobu budou objevovat chyby ve stylování některých sekcí našich stránek, ke kterým došlo při přechodu na současný stav.Top Články Informační e-mail Vytisknout článekK tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!