Region a Ostatní

Jak žijí Dívky Šumavy 2010?

Monti | 27. 05. 2010 | Přečteno 2227x |

Dívky Šumavy 2010 mají za sebou první týdny společných chvil a z následujících řádků se dozvíme, že nuda u dvanácti finalistek rozhodně není na pořadu dne!

Něžné řezání Přihlížení

8. 5. 2010 - Mlázovy

Jen něco málo přes jeden měsíc má letošní, pátý ročník soutěže Dívka Šumavy své finalistky a dívky si již nyní odnášejí mnoho zážitků a pozornost veřejnosti na různých akcích.

„Do soutěže jsem šla vlastně kvůli tatínkovi, byl to jeho sen, ale jsem teď moc ráda, zabojovala jsem a jsem ve finále, a to co teď zažívám, by se mi asi jen tak nepoštěstilo“, řekla Lucie Holubová z Vitějovic při dnešních rozhovorech.

Lucie Holubová Standa, Pavlína a Milan

Po náročném dubnovém soustředění, hned první májový den startovaly Dívky Šumavy závodní škodovky u příležitosti tradiční akce, celostátního srazu vozů Škoda v Běšinech.

V sobotu 8. května přijaly dívky pozvání, pana Milana Poláčka, k zahájení „Pohádkové sezony“ v Mlázovech, kde se v ten den rovněž konaly dřevorubecké závody a ani tuto příležitost si nemohly šumavské krásky nechat ujít. Ocitly se pod palbou záludných otázek Radka Nakládala, které prověřily jejich znalosti o Šumavě a byly zapojeny, Standou Berkovcem, do účasti v soutěži dřevorubců se kterou si bez ostychu poradily a užily si ji.

Trika „NO XS“, která finalistky oblékají, symbolizují kampaň Módní svět bojuje proti anorexii a bulimii, ke které se Dívka Šumavy, jako jediná soutěž krásy v České republice připojila. „Propagujeme zdravou krásu, tedy správnou kombinaci zdravé stravy a pohybu, nikoliv drastické hubnutí, které může způsobit vážné psychické poruchy u mladých dívek, proto bylo zcela přirozenou cestou připojit se ke kampani časopisu Marie Claire na podporu o. s. Anabell“, řekla Pavlína Brunclíková, organizátorka soutěže.

15. 5. 2010 - Klatovy, Kdyně

Dívky Šumavy´10 v těchto týdnech putují po celém regionu, téměř každý víkend jsou pozvány na některou ze zajímavých příležitostí, sbírají nejen zkušenosti, ale i hlasy a sympatie diváků, jelikož již v těchto dnech běží hlasování o titul Dívka Sympatie´10.

Gabriela a Pavlína Losování u Honzy

O uplynulém víkendu se objevily (některé premiérově) na přehlídkovém mole, na APM ADRENALIN DAY ve Kdyni. Den nabitý adrenalinem a zábavou přilákal spoustu návštěvníků, kteří mohli vyzkoušet některou z mnoha adrenalinových a zábavných aktivit, například i let vrtulníkem. Finalistky V. ročníku soutěže Dívka Šumavy´10 předvedly kolekci italské módy, ocitly se pod palbou záludných otázek, známých moderátorů Vejvoďáka a pana Kabáta, z plzeňského rádia, kteří akcí provázeli. Na domažlicko se po dvou letech od finálového galavečera v MKS Domažlice, vrátila i II. Dívka Šumavy´08, dnes úspěšná modelka, Gabriela Dvořáková, která předávala ceny vítězům soutěží, které hostitelé z firmy APM pro své hosty připravili.

V ten samý den finalistky zahájily turistickou sezonu v Klatovech a představily se divákům ve městě, které letos hostí finálový galavečer a kde se za pár měsíců utkají o titul páté královny Šumavy. Zde jim otázky přímo na tělo připravil moderátor, Honza Suda.

25. 5. 2010 - zámek Nebílovy

Hlavním krédem soutěže Dívka Šumavy je krása vycházející ze srdce, z této myšlenky vznikl i název občanského sdružení Krása v srdci, což je organizátor celé akce. Sdružuje dívky z uplynulých ročníků, které se nadále svým vlastním přičiněním a pomocí na akcích podílejí na rozvoji soutěže.

Dívka Šumavy slaví letos své páté jubileum, akce, která oceňuje práci dobrovolníků, Křesadlo, má rovněž páté výročí, vzájemné cesty se tedy nemohly nesetkat.

Starosta Plas Hvězdné moderování

V úterý 25. května se slunce na obloze umoudřilo a zpříjemnilo už tak hezkou a srdečnou atmosféru na zámku v Nebílovech, který hostil tuto akci „oceňující obyčejné lidi, za neobyčejné činy“.

Do Nebílov se sjeli vzácní hosté i z řad zástupců Plzeňského kraje, včetně paní hejtmanky, která nad touto akcí převzala osobní záštitu a přes 35 nominovaných dobrovolníků s doprovodem.

Dívka Šumavy se stala jedním z partnerů této nevšední a výjimečné akce a to hned v několika rolích. Několik krásných dívek z řad DŠ přijelo, jak jinak, než dobrovolně, pomoci s organizací a přípravou, předávání ocenění a darů, jedné z hlavních rolí, moderování celého večera se zhostily Kamila Houfová, Dívka Šumavy z roku 2007 a Pavlína Brunclíková.

Hlavní cenu Křesadlo 2010 si odnesli paní Eva Fikrlová z Plzně, která se celoživotně angažuje na poli zdravotně postižených, pan Jaroslav Cuřín z Chotěšova, který aktivně pracuje na záchraně kláštera v Chotěšově a slečna Lucie Mudrová z Křimic, asistentka lidí s mentálním postižením. Všem patří veliké poděkování za vše, co pro ostatní dělají.Autor: Pavlína Brunclíková
Top Články Informační e-mail Vytisknout článekK tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!