Region a Ostatní

Známe finalistky Dívky Šumavy 2010

Čtenář | 07. 04. 2010 | Přečteno 2118x |

Krásný a příjemný hotel Courtyard by Marriott v Plzni hostil o velikonoční neděli krásky z celé Šumavy, v boji o místo ve dvanáctce Dívka Šumavy 2010. Přestože náhlé onemocnění způsobilo neúčast několika dívek a jedné z porotkyň, Inny Puhajkové, do Plzně dorazilo přes padesát dívek a výběr nebyl jednoduchý.

Losování Gratulace od královny

V odborné porotě, kde usedli kromě zástupců hlavních partnerů, osobní trenér David Huf, Miss ČR Sympatie´09 Nikol Rišková, loňská vítězka Jana Chodová, autor korunek pro vítězky Miloš Vetengl, fotograf Ivan Štefko, stylistka a vizážistka Dita Nosková, radní Plzeňského kraje Jiří Struček, dvorní choreograf DŠ Pavel Wolf a další hosté. Výběr finalistek nebyl jednoduchý a porotci vedli žhavé diskuze a boj o místa dívek ve finálové dvanáctce, do které se probojovaly tyto dívky:

 1. Šárka Žlábková z obce Lštění
 2. Karolína Plocarová z Lužan
 3. Dagmar Cibulková z Přeštic
 4. Denisa Sochorová z Vodňan
 5. Christiana Stögerová ze Strakonic
 6. Barbora Rudlová z Vimperka
 7. Dita Sochorová z Vodňan
 8. Věra Králová z Újezda u Klatov
 9. Aneta Růžičková z Buku
 10. Radka Bidlasová z Prachatic
 11. Lucie Holubová z Vítějovic
 12. Karolína Kovařičová z Velhartic

Náhradnicí 1. se stala Eva Zýková ze Švihova a druhou náhradnicí Zuzana Tůmová ze Střítěže v okrese Český Krumlov. Jihočešky tedy mají letos ve finále převahu, zajímavostí tedy určitě letos budou sestry, dvojčata z Vodňan, které se do finále probojovaly obě. Již za dva týdny finalistky čeká první soustředění, opět v Marriott v Plzni, náhradnice by se místa finalistek ujaly v případě odstoupení, některé z finalistek, nemoci, úrazu apod.

Na castingu byla premiérově představena originální korunka z pravých kamenů, z dílny Atelier Šperk, realizační tým, adeptky a porota popíjeli 100% čistou, zdravou vodu z pramenů firmy WH OPTIMUM. Celý tým a finalistky oblékají trika "NO XS" na podporu kampaně "Módní svět bojuje proti anorexii a bulimii" na podporu o. s. Anabell.

V odborné porotě castingu usedli:
Pavlína Brunclíková – organizátorka akce Dívka Šumavy, David Huf, osobní trenér a instruktor, Jana Chodová, loňská vítězka Dívka Šumavy´09, Jiří Struček, člen rady Plzeňského kraje, Nikol Rišková – Miss ČR Sympatie´09, Simona Fink - Touristisches Service Center, Hana Zmeková – lektorka VEREMA, Miloš Vetengl – Atelier Šperk – autor korunek pro vítězky, Jiří Struček – člen rady Plzeňského kraje, František Olbert – VLP, Dita Nosková – studio Design Block, Ivan Štefko – Eve photomodel, Dalimil Mika – EUK Klatovy, Miroslav Chodl – Courtyard by Marrriott Pilsen, Kateřina Líblová – módní návrhářka Atelier Kirké.

Co dívky čeká:
Půlroční maraton příprav, soustředění, účast na firemních, oficiálních, dobrovolných a charitativních akcích, příprava na finálový galavečer.

Hned za 2 týdny soustřední v Hotelu Courtyard by Marriott v Plzni s prvním blokem školení: společenský protokol, image poradenství a úprava vizáže, střihu, či tónu vlasů – Studio Design Block Plzeň, beseda „zdravý životní styl“ a fitness s Davidem Hufem, fotografování.

Účast na akcích v Plzeňském i Jihočeském kraji (např. APM Adrenalin Day, Zahájení turistické sezony v Klatovech, Den Dětí na Fuferna v Sušici, Dětský den v Bystřici, atd.)

Podpora akce „Módní svět bojuje proti anorexii a bulimii“
Hlavním krédem soutěže Dívka Šumavy je propagace „zdravé krásy“, kombinace fyzické s krásou duševní, tedy žádné diety a drastické hubnutí, ale zdravý životní styl, ale správná kombinace pohybu a stravy. A protože Dívka Šumavy je bezpochyby součástí módního světa, navazuje spolupráci s o. s. Anabell a časopisem Marie Claire na charitativním projektu „Módní svět bojuje proti anorexii a bulimii“, která má pomoci dívkám trpícím anorexií, nebo bulimií. Do této kampaně se připojila i řada osobností z módního světa, jako Daniela Peštová, Goran Tačevski, Klára Nademlýnská. „Problematika poruch příjmu potravy je v oblasti světa modelingu velice riziková, mnohdy opomíjená a proto je potřeba jí věnovat i v rámci soutěží krásy patřičný prostor. Propojení vzájemných aktivit a podpora tohoto projektu je tedy zcela přirozenou cestou. Realizační tým Dívka Šumavy a nové finalistky budou letos oblékat trika symbolizující tuto kampaň.

Lucie Holubová Nikol Rišková

Představení originální korunky z pravých přírodních kamenů
– vyrobených speciálně pro V. ročník DÍVKA ŠUMAVY 2010. Autorem korunky je p. Miloš Vetengl – Atelier Šperk. Základ korunky je z chirurgické oceli, to jest pletená nosná část a "větvičky", lístečky jsou stříbrné, ryzost 925, na vrcholu je vltavín, tektit vzniklý při dopadu meteoritu v jižních Čechách, naprosto specifický svojí strukturou a barvou pro tento region. Tektitů se nachází na celém světě sedm a jediný jihočeský je průsvitný a zelený, a celé to dotvářejí kapky rosy z facetovaných kuliček křišťálu. Identická půjde do dražby na slavnostním finálovém galavečeru. Další dvě dívky v pořadí ozdobí korunky o něco menší, bez vltavínu. Dívka Sympatie a Dívka Publika si odnesou korunky s vltavínem, jen o něco menší, než vítězka.

Plány V. ročníku a do budoucna

 • Dívky budou absolvovat rozsáhlejší program školení v oblasti společenského protokolu (etika, etiketa, stolování, rétorika, společenské vystupování, apod.) pod vedením Hany Zmekové. Cílem soutěže je vybavit dívky základní společenskou výbavou, rozšířit jejich rozhled v jiných oblastech, než jsou standardně vzdělávány v rámci svých studií, přiblížit jim oblast sociálně slabších, nesměrovat jejich cesty pouze k lesku hvězd a přehlídkových mol, ukázat jim jiné cesty, kde se lze prostřednictvím svých schopností a vzhledu realizovat. Každým rokem tedy rozšiřovat tým DŠ o nové, schopné a krásné dívky.
 • Letošní finálový galavečer zaznamená zásadní novinku v podobě moderátora, pana Marka Vašuta a po jeho boku se v průběhu večera, při každé ze čtyř soutěžních disciplín, objeví jedna ze čtyř vítězek uplynulých ročníků Dívky Šumavy 2006 – 2009. Každá z letošních finalistek by měla mít svého patrona, známého, úspěšného šumavského rodáka, jednou z úspěšných šumavských rodaček je slečna Nikol Rišková z Klatov, která vloni získala titul Miss Sympatie ČR´09. Osloveni budou sportovci, zpěváci a další významné osobnosti ze Šumavy.
 • DŠ „za hranicemi“, mezinárodní projekt. Šumava nekončí hranicemi ČR, ale rozkládá se i v části Bavorska, jedním z cílů EU je rozvíjet a spojovat jednotlivé země a proto chceme Šumavu, jako společnou oblast také propagovat. Začínáme připravovat totožnou akci, v německé části, vzájemné propojení akcí na obou stranách, společná soustředění finalistek, v závěru soutěž o absolutní vítězku v roce 2011. První němečtí hosté a partneři se zúčastní již letošního finálového večera. Příležitost prezentace českých i německých šumavských firem, jejich nabídky, služeb, výrobků.


Autor: Pavlína Brunclíková
Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!