Region a Ostatní

Dívka Šumavy proti anorexii a bulimii

Čtenář | 26. 03. 2010 | Přečteno 1729x |

V polovině února byl oficiálně zahájen jubilejní, pátý ročník prestižní regionální soutěže Dívka Šumavy 2010. Až do 31. března se mladé slečny splňující základní podmínky mohou do soutěže přihlásit. „Trvalé bydliště a věk jsou víceméně základními podmínkami k přijetí přihlášky. Nehledáme profesionálky, modelky, ale všechny slečny, které mají chuť a ambice nahlédnout do oblasti modelingu, vyzkoušet si profesionální fotografování, ale hlavně získat mnoho nových zkušeností.

Míry a výška nejsou zásadními kritérii k přijetí do soutěže, nejednou se stalo, že chybějící centimetry nahradila jedinečná osobnost slečny, vnitřní krása, která z dívky vyzařovala. Základem úspěchu je určitě příjemný vzhled, vystupování, ale zejména charisma, kterým dívka dokáže zaujmout. Zda slečny budou mít předpoklady pro profesionální kariéru modelky zjistíme až v průběhu celé soutěže“, řekla Pavlína Brunclíková, manažerka projektu.

Hlavním krédem projektu je propagace „zdravé krásy“, kombinace fyzické s krásou duševní, tedy žádné diety a drastické hubnutí, ale zdravý životní styl, ale správná kombinace pohybu a stravy. A protože Dívka Šumavy je bezpochyby součástí módního světa, navazuje spolupráci s o. s. Anabell a časopisem Marie Claire na charitativním projektu „Módní svět bojuje proti anorexii a bulimii“, která má pomoci dívkám trpícím anorexií, nebo bulimií. Do této kampaně se připojila i řada osobností z módního světa, jako Danila Peštová, Goran Tačevski, Klára Nademlýnská. „Problematika poruch příjmu potravy je v oblasti světa modelingu velice riziková, mnohdy opomíjená a proto je potřeba jí věnovat i v rámci soutěží krásy patřičný prostor. Propojení vzájemných aktivit a podpora tohoto projektu je tedy zcela přirozenou cestou. V první fázi bude tento projekt podpořen na castingu 4. dubna, kdy bude realizační tým a posléze nové finalistky oblečeny do triček symbolizujících tuto kampaň, pokračovat budeme v průběhu celého ročníku“, uvedla Pavlína Brunclíková.

V rámci projektu Dívka Šumavy jsou finalistky pod dohledem profesionálních kondičních trenérů pod vedením Davida Hufa, absolvují teoretické přednášky a besedy na téma zdravá strava, aktivní lekce různých forem cvičení, prostor bude věnován i přímo problematice poruch příjmu potravy.Autor: Pavlína Brunclíková
Top Články Informační e-mail Vytisknout článekK tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!