Region a Ostatní

Dívka Šumavy 2010 startuje

Čtenář | 24. 02. 2010 | Přečteno 2867x |

V druhé polovině února byl oficiálně zahájen jubilejní, pátý ročník tradiční, regionální soutěže „krásy“ Dívka Šumavy 2010, dívky se tedy již mohou hlásit. Hostitelem je letos královské město Klatovy, jež slaví významné výročí 750. let založení města. „A protože Dívka Šumavy má rovněž malé, páté výročí, rozhodli jsme se s panem starostou naše oslavy spojit.“ řekla Pavlína Brunclíková, manažerka projektu. Záštitu nad pátým ročníkem převzali rovněž hejtmani obou krajů, Doc. MUDr. Milada Emmerovová, CSc. i Mgr. Jiří Zimola.

Jana Chodová Jana Chodová

Soutěž je určena mladým dívkám ve věku 16 – 24, které mají trvalé bydliště v okresech Klatovy, Domažlice, Plzeň – Jih, Strakonice, Prachatice a Český Krumlov. „To jsou víceméně základní podmínky účasti v soutěži. Protože nehledáme profesionálky, modelky, nebo „Miss“, ale všechny slečny, které mají chuť a ambice nahlédnout do oblasti modelingu, vyzkoušet si profesionální fotografování, ale hlavně získat mnoho nových zkušeností, míry a výšky nejsou zásadními kritérii k přijetí do soutěže, nejednou se stalo, že chybějící centimetry nahradila jedinečná osobnost slečny, vnitřní krása, která z dívky vyzařovala. Základem úspěchu je určitě příjemný vzhled, vystupování, ale zejména charisma, kterým dívka dokáže zaujmout.“

Velice lákává je letos i hlavní cena, dvoutýdenní pobyt v luxusním apartmánu na Floridě v USA, kterou věnuje společnost: Florida-Dovolena.cz Kromě toho na dívky čeká opět spousta kosmetiky, šperky, pronájmy osobních automobilů, cesty do zahraničí, fotobooky modelky, poukazy do kosmetických studií, restaurací, víkendové pobyty nejen na Šumavě atd. Dívka Šumavy se každým krokem snaží přibližovat přírodě, býti jiná a originální, jednou z novinek budou letos exkluzivní korunky pro vítězky, které zhotoví umělci z dílny ATELIER ŠPERK, manželé Vetenglovi, originální korunky budou vyrobeny specielně pro Dívky Šumavy z oceli a pravých přírodních kamenů.

Pro dívky, které postoupí do finálové dvanáctky je připraven opravdu pestrý a nabitý program. Hlavním cílem projektu je propagovat zdravou krásu, přiblížit mladým dívkám prostředí sociálně slabších, nikoliv směrovat jejich cesty pouze k lesku hvězd a přehlídkových mol. Vytvářet a každoročně přinášet velkou kulturu do malých měst, pro širokou veřejnost jedinečný kulturní zážitek, večer plný krásných dívek, zajímavých osobností, pro soutěžící dívky akci, ze které si kromě mnoha příjemných cen, či titulů odnesou spoustu zážitků, nových a cenných zkušeností, tzv. základní společenskou výbavu, kterou by měla mít každá mladá dáma. Úzce spolupracuji s profesionální školící agenturou VEREMA, která se ujala vedení přednášek a školení z oblasti společenského vystupování, stolování, etika, etiketa, rétorika, image a v letošním roce bude s dívkami pracovat ještě intenzivněji, než vloni.

Dívky v rámci celé akce absolvují min. 2 soustředění v prostředí luxusních hotelů, první z nich, dubnové, v hotelu Courtyard by Marriott v Plzni, bude v duchu několika přednášek právě z oblasti společenského protokolu, návštěvy a pobytu v image studiu Design Block, odkud si odnesou rady jak o sebe správně pečovat, jak se vhodně líčit, informace k barevné typologii a některým bude také upraven tón, či střih vlasů. Téměř celý jeden den bude věnován fotografování. Dívky budou nafoceny, opět objektivem Ivana Štefka v krásných prostorách hotelu v extravagantních společenských šatech atelieru Kirké, v plavkách Axis a také nemohou chybět portréty. Tyto fotografie je pak budou provázet po celou dobu trvání soutěže, kdy budou bojovat o přízeň veřejnosti a titul Dívka Sympatie´10, či Tvář Deníku´10, Dívka Škodateam´10 apod.

Protože se snažíme soutěží propagovat již avizovanou „zdravou krásu“, tedy žádné diety a drastické hubnutí, nemůže také chybět péče profesionálních kondičních trenérů. Dívky budou vybaveny informacemi o správné a zdravé stravě v kombinaci s pohybem a tréninkem. Dohled nad touto oblastí již druhým rokem povede mistr světa ve sportovním aerobiku, David Huf a jeho 4fitness team. Volné disciplíny pak budou pilovat pod dohledem diplomované umělkyně, lektorky komerčních lekcí, Pavly Rožumberské.

Další z novinkou bude „Krása z vody“ = stejnou roli jakou hrála voda při vzniku života, hraje dnes voda v „beauty“ odvětví. Ačkoliv je dnes na trhu nepřeberné množství přípravků proti vráskám, nejlepší zbraní proti rýhám v obličeji je podle všeho čistá voda. Na míru vrásčitosti a rychlost stárnutí pleti mají vliv především geny, které ovlivňují udržení a zásobování vody v pleti. Je důležité nejen množství ale i kvalita vody, kterou denně používáme. Optimální kvalitu a množství vody pro naše krásky ze Šumavy zajišťuje společnost WH Optimum prostřednictvím moderních technologií na doúpravu a optimalizaci zdravé čisté vody.

Finalistky se budou účastnit několika akcí po celém regionu, jako například celostátní sraz vozů Škoda, Dny Sušice, tradičně Den dětí v Bystřici, několika akcí v rámci oslav v Klatovech, či APM ADRENALIN DAY ve Kdyni, Dny s Deníkem, určitě také letos nebude chybět populární „Úklid Šumavy Dívkami Šumavy“.

Než se dočkají finálového zápolení, absolvují ještě jedno soustředění přímo na Šumavě, ve Wellness Hotelu Horizont, kde pod taktovkou dvorního choreografa Dívek Šumavy, Pavla Wolfa z Domažlic budou nacvičovat finálové choreografie, pilovat volné disciplíny, čeká je opět dohled a tréninky s fitness instruktory, druhá fáze školení společenského protokolu, cílené na samotný finálový večer, aby byly dostatečně vybaveny informacemi a nic je nezaskočilo.

Protože jsou dívky reprezentantkami Šumavy, nemůže chybět zajímavá přednáška o krásách a útrapách Šumavy, problematice ochrany životního prostředí v podání zástupců NP a CHKO Šumava.

Finálový galvečer přinese divákům krásnou podívanou, mnoho zajímavých hostů a určitě i nějaké novinky, jednou z nich, kterou zatím můžeme prozradit, bude nový moderátor, účast nám přislíbil pan Marek Vašut! Protože se v rámci pátého ročníku budeme snažit o propojení s úspěšnými, známými a populárními šumavskými rodáky, spolupráci nám již nyní přislíbila, na poli soutěží krásy úspěšná, rodačka ze Šumavy, Miss Sympatie ČR´09 Nikol Rišková.

Dívky se nyní až do 31. 3. 2010 mohou zaregistrovat prostřednictvím www.divkasumavy.cz , odeslat přihlášku s fotografií na divkasumavy(zavinac)divkasumavy.cz a 4. 4. 2010 se od 13 hod. v prostorách hotelu Courtyard by Marriott v Plzni uskuteční casting, kam budou zaregistrované dívky pozvány, porota, složená z odborníků a hostů na projektu spolupracujících, zvolí 12 finalistek pro letošní rok. V castingové porotě nebude chybět David Huf, loňská vítězka Jana Chodová spolu s naší „mediální hvězdou“ Gabrielou Dvořákovou za DŠ, fotograf Ivan Štefko, Dita Nosková-Design Block, Hana Zmeková–Verema, zástupci hl.médií a další.Autor: Pavlína Brunclíková
Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!