OS LIPEN

Lipenský sedmiboj 2010

Palmic | 23. 01. 2010 | Přečteno 2220x |

Dne 23. 1. 2010 se v areálu fa Lipno servis konal 0 ročník "Lipenského sedmiboje" určeného pro zástupce Svazku lipenských obcí. Do závodu se přihlásilo celkem 9 družstev z celého regionu Lipenska.

Předzávodní soustředění Náš tým a oslík Honzík Duchovní podpora

Za obec Lipno nad Vltavou se zúčastnil LIPEN ve složení: kapitán- Zdeněk Furik, Jan Lupták, Petr Palma, Petr Stýblo, Romana Fencová, Jindra Longauerová, Petra Luptáková, náhradník Jaroslav Šafář, rozhodčí Rudolf Zbín ml. a maskotem byl oslík Honzík. Samozřejmě, že jsme kolem sebe měli i realizační tým v čele s farářem Ovarem, který nám před závody požehnal.

Až do úplného začátku sedmiboje byly veškeré disciplíny pro všechny družstva utajené, takže nikdo nemohl dopředu trénovat. Po krátkém úvodním slovu organizátorů a seznámením s disciplínami se všechny týmy společně pustili do první soutěžní disciplíny, kterou bylo shazování PET lahví s vodou ostatním teamům pomocí sněhových koulí.

Po této kolektivní soutěži se týmy rozešly na jednotlivá stanoviště, kde na ně čekaly další soutěže jako: chytání rybiček, přetahování lanem, běh na sněžnicích, lidské spřežení, střelba na branku a kládoběh. Asi nejnáročnější disciplínou pro naše družstvo bylo přetahování lanem a lidské spřežení.

Náš kněží s ratolestí Národní sport po našem Pamětní list

Po absolvování všech disciplín nás čekala ještě jedna soutěž, kterou musel absolvovat jeden člen týmu. Bylo těžké vybrat toho nejlepšího kandidáta na soutěž "jedlík" . V této již poslední disciplíně měl vybraný jedinec z každého družstva za úkol co nejrychleji sníst 10 nožiček párků, 3 krajíce chleba a vypít půllitr piva. Za naše družstvo se obětoval Honza Lupták, který v této náročné soutěži skončil na nádherném druhém místě.

Po krátké pauze došlo na vyhlášení výsledků. Na závody jsme šli s tím, že "vlezeme na bednu" a sami sebe jsme nezklamali. Nevím, zda to bylo tím, že jsme do soutěží dali vše nebo požehnáním, které nám bylo uděleno, ale skončili jsme na krásném druhém místě před týmem V.Brod 1 a za týmem Loučovic. Odměnou za naše snažení nám byl dárkový koš, vouchery do bazénu a na sjezdovku a velký raut v "hříbku" u Sportcentra. Děkujeme organizátorům z Lipno servisu za skvěle připravený program a těšíme se na ostatní týmy v příštím ročníku sedmiboje.

Samozřejmě děkujeme i našemu pomocnému personálu a zejména pak naší vrchní svadleně Petře Stropkové za ušití vlajky. A otázka na závěr. Víte proč jsme tak dobří? Prostě nám se daří.

Pořadí družstev:

  1. Loučovice
  2. Lipno nad Vltavou
  3. Vyšší Brod (první družstvo)
  4. Vyšší Brod (druhé družstvo)
  5. Nová Pec
  6. Frymburk
  7. Stožec
  8. Černá v Pošumaví
  9. Ktiš


Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!