Lipno nad Vltavou

Ráj zimních sportů na Lipně

Čtenář | 08. 01. 2010 | Přečteno 2927x |

Milovníci bruslení se konečně dočkali. Od soboty 9. ledna bude oficiálně otevřena bruslařská dráha na zamrzlém Lipně. Prozatím bude upraven okruh z Lipna nad Vltavou do Frymburku s přípojkou na Přední Výtoň v délce 9,5 km, postupně bude dráha rozšířena na plnou délku 11 km. Ve středu byla změřena tloušťka ledu 16 cm, a jelikož předpověď počasí hlásí trvalé teploty pod nulou, bude led nadále sílit.

Trénink Technika

Nastoupit na bruslařskou dráhu je možné v Lipně nad Vltavou (v Maríně Lipno a Loděnici Lipno, ve Frymburku u přívozu a v Přední Výtoni) Všem bruslařům doporučujeme bruslit pouze po upravené dráze a nepouštět se do mimo dráhu. V zátokách s přítoky může být led tenký i desítky metrů od břehu.

V Lipně nad Vltavou je přímo u nástupu na bruslařskou dráhu (Marína Lipno, budova „R“) otevřena půjčovna bruslí Lipno Rent, která nabízí 70 párů pro děti, ženy i muže a také broušení bruslí. Majitelé bruslí si zde mohou nechat nabrousit brusle. Další půjčovna bruslí se nachází ve Fryburku na náměstí.

Půjčovna bruslí Lipno Rent (Lipno nad Vltavou, Marina Lipno - budova "R") je pro Vás otevřena 7 dní v týdnu. V nabídce naleznete brusle pánské, dámské i dětské ve velikostech č. 30 - 46.

 • Pondělí - čtvrtek 08:45 - 10:30, 15:30 - 17:30
 • Pátek až neděle 08:45 - 12:00, 13:00 - 17:30
 • Kontakt: +420 731 656 154

Lipensko je bruslařským rájem, kromě dráhy v Lipně nad Vltavou je otevřen také bruslařský okruh v Horní Plané. Více info o dráze v Horní Plané na www.horniplana.cz

V akci Na Marině

Ve Skiareálu Lipno Vás čeká báječný víkend se skvělými podmínkami pro lyžování a zábavným programem pro děti i dospělé. Těšte se na Horskou přehlídku, soutěž o řadu skvělých cen nebo dětské apres ski ve Foxparku kapitána Lipánka. V neděli bude otevřena nová zábavná snowcrossová dráha a také modernizovaný snowpark, ve kterém proběhne soutěž pro malé i velké snowboarďáky o hodnotné ceny.

Skiareál Lipno 8. - 10. ledna 2010


PÁ 08.01.2010
 • AKCE lyžařské školy - sleva 20% na výuku carvingu a snowboardingu pro děti i dospělé! Info a rezervace ZDE...
SO 09.01.2010
 • Horská přehlídka – u nástupu na lanovku bude vystavena horská technika. Můžete se posadit do kokpitu rolby a nechat v něm zvěčnit nebo si zblízka prohlédnout sněžné dělo.
 • Testování VIP lyží - od rána Vás čeká testovačka nejnovějších lyží od firmy FISCHER. Doporučujeme všem fajnšmekrům vyzkoušet si závodní modely, ve kterých se prohánějí profesionální lyžaři.
 • Dětské apres ski ve Foxparku - od 14 hodin začne nekončící zábava s lišákem Foxíkem a kaptiánem Lipánkem plná hudby, her a soutěží o sladké odměny.
 • Od 16 hodin proběhne u lanovky tradiční soutěž v chytání míčků štěstí o atraktivní ceny. Můžete vyhrát Večerní rolbování Jezerní sjezdovky, skipasy, testování VIP lyží, láhev výborného vína nebo dvoudenní pobyt na Lipně ve čtyřhvězdičkovém hotelu.
 • Večerní apres ski - vydejte se s přáteli na večerní lyžování na 1300 m dlouhé Jezerní sjezdovce. Výbornou atmosféru večerního apreski si vychutnáte u dobrého drinku ve skibaru, doporučujeme vyzkoušet vyhlášené hruštičky Williams.
NE 10.01.2010
 • Den „D“ pro snowboarďáky - sněžná děla nafoukala do parku hromady sněhu a shapeři připravili nové překážky, které jsou vhodné a bezpečné pro děti i začátečníky. Zkušení rideři si také přijdou na své…
 • Po obědě navíc proběhne pohodová soutěž ve snowparku o atraktivní ceny.Otevřena bude také nová 800 m dlouhá snowcrossová dráha (jedinečná v ČR), která nabídne zábavnou jízdu na nenáročných terénních nerovnostech jako jsou boule a klopené zatáčky.

Lyžuje se plynule bez front na skvěle upravených sjezdovkách. Otevřeny a skvěle upraveny jsou všechny sjezdovky (od neděle kompletní délka 8,3 km - nejvíce km sjezdovek na Šumavě), na kterých leží 40 až 70 cm sněhu. V provozu jsou všechna přepravní zařízení (3 x čtyřsedačková lanovka, 3 x pojízdný koberec ve Foxparku). Díky mrazivým teplotám je v provozu všech 40 sněžných děl. Lyžujeme denně od 9 do 16 hod - navíc každý den od 17.45 do 20.45 je v provozu večerní lyžování na osvětlené 1300 m dlouhé Jezerní sjezdovce.Autor: Martin Řezáč
Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!