OS LIPEN

Čerti v ZŠ a MŠ Lipno

Monti | 06. 12. 2009 | Přečteno 1829x |

Dne 4. 12. 2009 navštívil zdejší MŠ a ZŠ sv. Mikuláš s průvodem čertů a andělem. Průvod nejdříve zamířil k nejmenším do mateřské školy.

Zatím nestraší Mikulášův úděl Povedená partička

Děti ve školce byly na příchod čertů pořádně připraveny a sborově zazpívaly krásnou písničku, po které je Mikuláš odměnil dobrotami. Dokonce se mezi těmito prťaty našli odvážlivci, kteří se nebáli potřást si rukou s čertem a to tím Nejstrašnějším. Po rozloučení se družiny ve školce průvod pokračoval do prvního patra, kde v jedné třídě byly na příchod čertů připraveny všechny ročníky zdejší ZŠ.

Tak jako v MŠ i zde školáci zazpívali sborově krásnou písničku. Protože přeci jen mezi školáky se již najdou nějací zlobivci tak zde došlo v několika případech k přímé konfrontaci hříšníků s čertem a dokonce v jednom případě i k odnesení v pytli.

Ředitelské uvítání Nejisté zpěvy Mezi rohy

Velkým překvapením bylo to, že zlobilové se sami přihlásili, odříkali básničku a slíbili, že se polepší. Tím byly jejich lehké hříšky smazány a do nového roku vstoupí očištěni. I školáci samozřejmě dostali svou nadílku v podobě dobrot a Ti nejmenší, tedy prvňáčci i slabikář.Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!