Region a Ostatní

Slavnostní křest kalendáře Dívek Šumavy

Čtenář | 23. 12. 2009 | Přečteno 2352x |

Za významné podpory generálního partnera IV. ročníku soutěže Dívka Šumavy´09, Měšťanského pivovaru Strakonice vznikl historicky první, exkluzivní kalendář na rok 2010. Na jeho stránkách se objevují letošní nejkrásnější Dívky Šumavy, nikoliv pouze vítězky, ale všech 12 finalistek IV. ročníku. Každá z nich je stylizovaná do daného z měsíců, pro který byla vybrána. Kalendář vznikal před objektivem fotografa Ivana Štefka, který je partnerem soutěže Dívka Šumavy.

PF 2010 Pózy

Ve středu 16. 12. se ve velké zasedací místnosti MÚ Strakonice uskutečnil slavnostní křest tohoto historicky prvního kalendáře za účasti nejkrásnější Dívek Šumavy, Jany Chodové (Dívka Šumavy´09, Tvář Deníku´09, Dívka Inspirovanikrasou.cz´09), která v ten den oslavila i své dvacáté narozeniny, Terezy Šimkové z Vimperka (II. Dívky Šumavy´09 a Dívky Publika´09) a Lenky Stančekové ze Kdyně (III. Dívky Šumavy´09 a Dívky Sympatie´09). Za Měšťanský pivovar Strakonice se zúčastnil generální ředitel p. Jaroslav Tůma, p. architekt Malec, p. Hanzlovská a p. Hanzlovský. Město Strakonice zastoupil místostarosta, pan Pavel Pavel. Za realizační tým kalendáře, tedy kompletní sestava. Řadu pozvaných hostů na poslední chvíli skolila řádící viróza. A tak za účasti několika zástupců médií byl slavnostně historicky první kalendář Dívka Šumavy pokřtěn, jak jinak, než pivem.

Pózy Křest

Generální ředitel pivovaru zdůraznil přínos propojení spolupráce s projektem Dívka Šumavy a Měšťanského pivovaru Strakonice, letošní 360. výročí jeho založení a zmínil, že sám doufá v pokračování spolupráce a třeba i nové tradice DŠ kalendáře.

Pan místostarosta přivítal dívky a přítomné hosty, byl potěšen realizací křtu ve spolupráci s MÚ Strakonice a charitativním podtextem celého projektu Dívka Šumavy.

V rámci Dívka Šumavy Tour byla prodána asi polovina kalendářů, jsou tedy stále ještě k mání např.v obchodě Sutex v Sušici, Siluette (nad Baťou) v Klatovech, ve studiu Design Block v Plzni, či je možné objednat na divkasumavy@divkasumavy.cz

Soutěž o kalendář Dívek Šumavy

Výtěžek z prodeje kalendářů bude poskytnut na dobročinné účely. A protože Dívka Šumavy působí v oblasti západních a jižních Čech, výtěžek rozdělíme tentokrát do dvou zvolených oblastí v obou krajích:

  • část poputuje do SOS - život pro koně – útulek pro týrané, staré a nechtěné koně v Miřkově u Domažlic, který vznikl pro záchranu nemocných koní před zbytečnou smrtí. Cílem je vybudování kvalitní záchytné stáje pro umístění koní nemocných, starých a hlavně týraných. Koně se zdravotními problémy jsou léčeni tak, aby se jejich zdravotní stav co nejvíce zlepšil a aby jim bylo možno nalézt nového vhodného majitele. Koním, o které není zájem z důvodu vysokého věku či špatného zdravotního stavu je v útulku zajištěno klidné a spokojené dožití. Nezachraňují se tam pouze týrané koně, kterých je momentálně v útulku 13, ale i ostatní zvířata, která to právě potřebují ( www.soszivotprokone.wz.cz ).
  • Část výtěžku poputuje na občanské sdružení Stanislavy Chumanové do Vimperka, jež vzniklo jako odkaz v úctě první Vimperské starostky paní Chumanové a jehož cílem je podpora talentovaných jedinců, zájmových a obecně prospěšných spolků, důležitou součást činnosti tvoří pomoc potřebným a osamoceným vimperským občanům. Stanislava Chumanová, se ve svém životě vždy snažila spojovat lidi a měla za to, že společné akce mají velmi hluboký význam. Stála při vzniku Dívky Šumavy, vyjádřila nám svoji podporu a důvěru při našich prvních krocích, jako jediné jihočeské město přijala partnerství města Vimperk a Dívky Šumavy, jehož fungujícím důkazem byl letošní úspěšný finálový galavečer 3. října ve Vimperku. Nyní bychom chtěli my vyjádřit náš vděk za tento vstřícný krok ke vzniku dnes úspěšného a prestižního projektu „Dívka Šumavy“, úctu paní starostce a podpořit toto sdružení, které na její počest ve Vimperku funguje.(www.vimperk.cz )
Přípitek Pózy

První kalendář Dívka Šumavy je ve formátu A2 a jeho symbolická cena je 299,- Kč. Objednat si jej můžete již na divkasumavy(zavinac)divkasumavy.czAutor: Pavlína Brunclíková
Top Články Informační e-mail Vytisknout článekK tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!