Region a Ostatní

Kupte si kalendář DŠ a přispějte tím na charitu

Čtenář | 01. 12. 2009 | Přečteno 2168x |

Za podpory generálního partnera IV. ročníku soutěže Dívka Šumavy´09, Měšťanského pivovaru Strakonice vznikl historicky první, exkluzivní kalendář na rok 2010. Na jeho stránkách se objevují letošní nejkrásnější Dívky Šumavy, nikoliv pouze vítězky, ale všech 12 finalistek IV. ročníku. Každá z nich je stylizovaná do daného z měsíců, pro který byla vybrána. Kalendář vznikal před objektivem fotografa Ivana Štefka, který je partnerem soutěže Dívka Šumavy.

Připravili jsme pro zájemce o tento kalendář jedinečnou charitativní akci, Měšťanský pivovar Strakonice věnoval limitovaný počet občanskému sdružení Krása v srdci. Výtěžek z prodeje bude poskytnut na dobročinné účely. A protože Dívka Šumavy působí v oblasti západních a jižních Čech, výtěžek rozdělíme tentokrát do dvou zvolených oblastí v obou krajích:

1. část poputuje do SOS - život pro koně – útulek pro týrané, staré a nechtěné koně v Miřkově u Domažlic, který vznikl pro záchranu nemocných koní před zbytečnou smrtí. Cílem je vybudování kvalitní záchytné stáje pro umístění koní nemocných, starých a hlavně týraných. Koně se zdravotními problémy jsou léčeni tak, aby se jejich zdravotní stav co nejvíce zlepšil a aby jim bylo možno nalézt nového vhodného majitele. Koním, o které není zájem z důvodu vysokého věku či špatného zdravotního stavu je v útulku zajištěno klidné a spokojené dožití. Nezachraňují se tam pouze týrané koně, kterých je momentálně v útulku 13, ale i ostatní zvířata, která to právě potřebují. ( www.soszivotprokone.wz.cz )

Kalendář 2010

2. Část výtěžku poputuje na občanské sdružení Stanislavy Chumanové do Vimperka, jež vzniklo jako odkaz v úctě první Vimperské starostky paní Chumanové a jehož cílem je podpora talentovaných jedinců, zájmových a obecně prospěšných spolků, důležitou součást činnosti tvoří pomoc potřebným a osamoceným vimperským občanům. Stanislava Chumanová, se ve svém životě vždy snažila spojovat lidi a měla za to, že společné akce mají velmi hluboký význam. Stála při vzniku Dívky Šumavy, vyjádřila nám svoji podporu a důvěru při našich prvních krocích, jako jediné jihočeské město přijala partnerství města Vimperk a Dívky Šumavy, jehož fungujícím důkazem byl letošní úspěšný finálový galavečer 3. října ve Vimperku. Nyní bychom chtěli my vyjádřit náš vděk za tento vstřícný krok ke vzniku dnes úspěšného a prestižního projektu „Dívka Šumavy“, úctu paní starostce a podpořit toto sdružení, které na její počest ve Vimperku funguje. (www.vimperk.cz)

První kalendář Dívka Šumavy je ve formátu A2 a jeho symbolická cena je 299,- Kč. Rezervovat si jej můžete již nyní na divkasumavy(zavinac)divkasumavy.cz a pak jej osobně převzít přímo v partnerských městech z rukou letošních a dokonce těch nejkrásnějších … vítězek, s vlastnoručním podpisem. Na základě objednávky budete informováni o stanovených místech a časech autogramiády Dívek Šumavy.Autor: Pavlína Brunclíková
Top Články Informační e-mail Vytisknout článekK tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!