Region a Ostatní

Jak se žije Dívkám Šumavy

Monti | 04. 09. 2009 | Přečteno 1784x |

V letních měsících jsme tak trochu šidili zprávy ze života Dívek Šumavy. Ale bylo to šizení jen zdánlivé, všechny zprávy jsme pečlivě hromadili a nyní Vám můžeme díky tomu přinést ucelené info před blížícím se finále. O to je opět obrovský zájem a vstupenky jsou vlastně vyprodány. Vy máte ale jedinečnou možnost získat dva volné vstupy. Stačí jen vyplnit správně kvíz na našich stránkách a zúčastnit se tak slosování (je nutné se registrovat a přihlásit). Soutěž trvá již jen týden!!!

Andrea Zuzana

První letošní titul DŠ udělen (začátek prázdnin)
Letošní finalistky čeká posledních pár společných akcí před slavnostním závěrem IV. ročníku DŠ. Zúčastnily se klatovské pouti, Dnů s Deníkem, oslav významného výroční strakonického pivovaru, srazu Škodateamu a mnoho dalších. A právě Škodateam každoročně volí svoji "Dívku", vítězka nafotí exkluzivní kalendář, bude spolumoderovat zimní ples Škodateam, zúčastní se jejich srazů. A tento, letos první titul byl začátkem prázdnin udělen, stala se jí 23 letá Simona Vokřálová z Českého Krumlova.

Dívka Škody Dívka Škody

360. let Měšťanského pivovaru Strakonice (1. - 2.8. 2009)
O uplynulém víkendu se finalistky zúčastnily oslav 360. let založení Měšťanského pivovaru ve Strakonicích, jež je generálním partnerem letošního ročníku. Této akce se také zúčastnila loňská vítězka, Andrea Švihovcová, která je strakonickou rodačkou a jejíž vláda nad Šumavou se pomalu chýlí ke konci.

Závěrečné soustředění finalistek Dívka Šumavy 2009 (28. 8. - 30. 8.)
Letošní, IV. ročník regionální soutěže krásy se blíží svému závěru. Finalistky absolvovaly v posledním prázdninovém víkendu závěrečné soustředění v luxusním a příjemném prostředí Hotelu Frymburk na Lipně.

Po přednášce Se zaujetím

Od pátku 28. 8. do neděle 30. 8. pro ně byl připraven velice pestrý a náročný program. Kromě nácviků choreografií finálového galavečera pod vedením domažlického rodáka Pavla Wolfa, volných disciplín pod vedením Pavly Rožumberské absolvovaly:

  • Přednášku na téma mirkovýživa, měření antioxidantů v těle zdravá strava a životní styl – Ondřej Liška
  • Besedu na téma Šumava – její významná místa, která stojí za zmínku právě okolí Lipna – CHKO Šumava, pí. Flíčková
  • Bodyforming, pilates – cvičení s mistrem světa ve sportovním aerobiku, osobním trenérem, Davidem Hufem
  • Setkání a beseda o zajímavostech ze Senátu – JUDr. Jiřina Rippelová, senátorka PČR
  • Módní přehlídku pro hotelové hosty, kolekce Ivety Hrabětové z Domažlic, kterou bravurně provedla loňská vítězka DŠ, Andrea Švihovcová ze Strakonic, jejíž vláda nad Šumavou se pomalu, ale jistě chýlí ke konci.
  • Relaxaci v solné jeskyni a aquaparku Wellness Hotelu Frymburk
  • Natáčení videoklipů pro finálový galavečer

Všichni zúčastnění lektoři, choreograf, realizační tým, kteří se soustředění zúčastnili na základě své dobré vůle a věnovali svůj volný čas, tak vyjádřili obrovskou podporu celého projektu Dívka Šumavy a výraznou měrou tak přispívají k rapidnímu zvyšování úrovně, kvality a prestiže celé soutěže!

A jak dále?
Dívka Šumavy je jedinou regionální soutěží „krásy“ pro mladé dívky v oblasti jihozápadních Čech, každým rokem se koná v jednom z jejích partnerských měst, letos finále míří na jih Čech, do Vimperka. Prostřednictvím soutěže se snažíme propagovat „zdravou krásu“, nehledáme profesionální modelky a Miss, ale snažíme se mladým dívkám přiblížit, nahlédnout do lákavého světa modelingu, nesměrovat je ale pouze k „lesku hvězd“ a přehlídkových mol, naopak, naučit je vnímat životní realitu, své okolí a probudit v nich i smysl pro sociální cítění.Základem jsou proto besedy školení a přednášky o zdravém životním stylu – stravě, pohybu, poruchy příjmu potravy, společenské vystupování, etika, etiketa, rétorika z úst profesionálů v daných oborech, dobrovolné a charitativní akce, kterých se dívky pravidelně účastní a mnoho dalšího. Z mladých slečen se postupem času díky zkušenostem a účasti v soutěži stávají mladé dámy se základní společenskou výbavou, smyslem pro sociální cítění.

Během září by se dívky měly ještě setkat v rámci dobrovolné, populární akce „ÚKLID ŠUMAVY DÍVKAMI ŠUMAVY“, kdy se dívky vydají po vybraných trasách v oblasti Boubína s cílem uklidit Šumavu od nepořádku způsobeného za celé léto nepořádnými turisty. Tato akce se uskuteční ve spolupráci CHKO a NP Šumava v sobotu 12. září.

IV. ročník se koná pod záštitou hejtmanů Plzeňského, Jihočeského kraje a starosty města Vimperk, slavnostní vyvrcholení letošního roku se blíží, benefiční finálový galavečer se uskuteční již 3. října v KD Cihelna Vimperk, provedou jím Jan Čenský, Ivana Christová, hostem bude šumavský rodák Marek Ztracený. Ve finálové porotě zasednou a o letošních vítězkách rozhodnou starostové partnerských měst, zástupci generálního a hlavních reklamních partnerů, fotograf, vizážistka, účast přislíbili i oba hejtmani, Martin Straka – majitel hotelu U Zvonu a manažer HC Plzeň, David Huf, choreografka a další. Abychom umožnili všem zájemcům a veřejnosti ve Vimperku zhlédnout slavnostní finálový galavečer, připravujeme přímý přenos – videoprojekci do všech sálů KD Cihelna.

Dívky soutěží o spoustu cen jako například, voucher na dovolenou dle vlastního výběru, víkendové pobyty nejen na Šumavě, ale i v luxusních hotelích, mobilní telefony, pronájmy osobních automobilů, cesty do zahraničí, profesionální fotobooky pro modelky, luxusní šperky a hodinky, poukazy do kosmetických salonů a restaurací, balíčky plné kosmetiky, vitamínů a potravinových doplňků a další ceny.

Do konce září probíhá hlasování o Dívku Sympatie 2009 / podrobnosti na www.divkasumavy.cz / hlasující, který bude 4444 v pořadí získá voucher na víkendový pobyt právě ve Wellness Hotelu Frymburk na Lipně, kde finalistky trávily závěrečné soustředění.Autor: Pavlína Brunclíková
Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!