Nenechte si ujít

Studánka u Opatské stezky

Monti | 28. 10. 2009 | Přečteno 2731x |

Vyrážíme:
Studánka nad vyšebrodským cisterciáckým klášterem je místo vhodné pro odpočinek a osvěžení při putování ve vyšebrodksém kraji. Nejjednodušeji se k ní dostanete po Opatské stezce I, kdy vyrazíte nad klášter směrem na Kozinec a poté se vydáte vlevo a budete pokračovat po trase naučné stezky až po dřevěnou tabulku, která vám ukáže další směr. Přístup je možný třeba i od Vodopádů Sv. Wolfganga, kdy půjdete po proudu na levém břehu až ke zmiňované tabulce, nebo z České ulice. To projdete kolem motokrosu až k bývalému hamru, přejdete Menší Vltavici a poté se ocitáte u stejné směrové tabulky.

Studánka
Pramen, který vyvěrá ze svahu nedaleko Pošláku, je sveden do kamenné kapličky, na které je jednak obrázek dlaní, kterým mezi prsty protéká voda a pod nimi ledňáček a lekníny. Nechybí ani plechový hrníček (ikdyž dle informační tabule by zde měl být dřevěný korbel - srpen 2009) a v těsné blízkosti pramene je i lavička na odpočinek. Svah za studánkou je zpevněn kamennou zídkou. Mezi obrázkem dlaní a leknínů na studánce je i tento nápis:

Když znaven jsi a uběhaný
a do srdce ti padl stín,
nabírej mne do svých dlaní,
tělo i duši pohladím


Směr

Studánka

Odpočinek

Ochutnávka
Zobrazit místo Vyšší Brod a okolí na větší mapě


Zastávka č.2  Studánka

Zastávka č.1  Poštovní Muzeum
Žlutá plocha  Trasa Opatské stezkyTop Články Informační e-mail Vytisknout článekK tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!