Rozhovory

Honza Hlavoun Hlaváč před Lipnofestem

Monti | 26. 06. 2009 | Přečteno 2904x |

Letní hudebněfilmovosportovní festival Lipnofest se letos v srpnu bude konat již počtvrté. Do Černé v Pošumaví je pravidelně zváno i jihočeské hudební uskupení Pub Animals. Ne jinak tomu bude i letos a proto jsme oslovili trumpetistu této kapely Honzu "Hlavouna" Hlaváče, který nám odpověděl na pár otázek.

  • Jméno: Honza "Hlavoun" Hlaváč
  • Věk: 20
  • Bydliště: České Budějovice
  • O koho jde? Trumpetista a člen kapely Pub Animals
  • www.pubanimals.cz/

Tak nám začíná léto. S Tvojí kapelou máte docela napilno. Frymburské slavnosti za Vámi, Lipno Fest přede dveřmi. Kde ještě Pub Animals v létě 2009 vystoupí?
Pravda, Frymburské slavnosti defakto odstartovaly letní sezónu a nás čeká spousta výborných akcí např. už zmíněný Lipno Fest, Vostrov Open Air kde vystoupíme po boku snad nejslavnější česko-slovenské SKA kapely Polemic, dále třeba v Písku s J.A.R. což už nás čeká za chvíli (4.7) a na kterej se všichni hrozně těšíme! (JAŘI jsou pro nás fakt velkým vzorem!) A ještě spousty dalších.

Dvě účasti na Lipensku mohou budit dojem, že Tvé uskupení má k našemu koutu Jihočeského kraje vřelý vztah a naopak. Je tomu skutečně tak?
No tak vzhledem k tomu, že dvá členové naší kapely pocházejí přímo z Černé v Pošumaví, tak se tam ukazujem celkem často a pokaždý to stojí za to! Vacíme se tam rádi a určitě ještě dlouho budem!

Již to tu padlo - na LipnoFestu nebudete poprvé, jak se ve Tvých očí tento festival vyvijí?
Tak je to určitě rok od roku lepší! Michal (Michal Rolčík - organizátor, hlava a duše festivalu - pozn. lino-online teamu) je šikovnej člověk a věříme, že s jeho pílí vytáhne LipnoFest hodně vysoko. Už téď se dá říct, že si LipnoFest za 3 roky svýho působení získal svý věrný fanoušky, kteří se tam vrací rok co rok a věříme, že jich bude čím dál tim víc.

A nyní blíže ke kapele. Kdy a kde to všechno začalo?
Tak začalo to všechno kdysi dávno v Českém Krumlově, kde si parta středoškoláků usmyslela, že chtějí založit kapelu a jelikož s Pub Animals nehraju od začátku jsou todle všechny informace co vim.:) Na zbytek bych vás rád odkázal na naše webové stránky www.pubanimals.cz , kde si můžete přečíst celou historii kapely napsanou naším výborným zpěvákem Pájou.

Vaše parta je vcelku početná. Kolik má Pub Animals členů?
Osm. No je to celkem dost! zkuste si náhánět tohle stádo na každou zkoušku! Neni reálný, že bysme se sešli všichni na každý zkoušce i když by to asi tak být mělo.

Dá se hudební styl "Animálů" nějak zaškatulkovat?
Po pravdě řečeno ne. Kapela vznikla s tim, že se chtěji věnovat výhradně SKA stylu, ale postupem času a vlivem různých stylů jako např. reggae, pop, funk se kapela přetvořila do svojí jedinečné podoby, kterou ale bohužel nedokážu nazvat jedním slovem.

Repertoár tvoří převážně vlastní tvorba, nebo šáhnete i do hotového a nějaké skladby přebíráte?
Tak většina pochází z našich hlav, ale časem každá kapela šáhne i do repertoáru jiných a vypůjčí si pár taktů. :-)

Jak se žije jihočeským mladým hudebníkům a jaké cíle si kladete ve Vašich kariérách?
Tak žije se nám dobře:). Jako asi všem kapelám na jihu čech! Akorát občas by člověk nevěřil jak vysilující může takovej jeden víkend s kapelou bejt. Kariérách? Tak na todle téma bych řekl, že je celkem předčasné odpovídat. [:-D] Jenom o Skořim víme, že se chce stát největším norkem na světě (saxofonista)!

Ještě se vrátíme k LipnoFestu. Kdy přesně Pub Animals vystoupí a kolik skladeb posluchačům nabídne?
Tak vystoupíme někdy okolo osmé hodiny (sobota 15.08. - pozn. Monti). Přesně ti to neřeknu, protože se ten čas různě mění a posouvá podle toho jak stíhaji najíždět kapely a jak rychle zvučí. Jinak k repertoáru bych řekl asi to, že budem hrát dokud nás nevyhodí. Takže třeba i stihnem všechno, uvidíme.

Na které z letošních účastníků se naopak těšíš Ty? Letos je složení vystupujících pestré a přítomno bude i několik zahraničních uskupení.
To je fakt! Letos bude repertoár fakt pestrý, takže je zatim celkem zbytečný škatulkovat to na určitý kapely. Jsme zvědaví na všechny! Těšíme se hlavně na parádní atmosféru, pivo a na to, že bude letos SLUNÍČKO po celou dobu festivalu!!!! Aspoň doufám.

A jsme u závěrečné fáze našeho pidirozhovůrku, která se bude týkat nehudebního odvětví. Lipensko, Šumava – co se vybaví mladému klukovi z Budějovic, když se vysloví tyto dvě dominanty Jihočeského kraje?
Tak vybaví se mi spousty věcí. Záleží na tom kdo ty dvě slova řekne! Pokud to je někde z kapely nebo někdo z jejího okolí tak určitě skvělý párty, supr lidi, sranda, teplo, koupání, Badyho (basáka) chata atd. Pokud to řekne někdo jiný vybaví se mi Šumava a Lipensko spíše z hlediska přírodního. Určitě je to chlouba pro nás Jihočechy a podle toho by jsme se měli k Šumavě chovat!

Lipensko prochází velkým stavebním boomem, který mnohdy přináší do šumavské přírody prapodivnou architekturu. Šumava, zejména její I. zóny nechává Správa NPŠ svému osudu a tak tam dnes turista nalezne uschlý les, ve které začíná bujet nový život. Tato přirozená obnova lesa potrvá roky. Jaký je Tvůj pohled na tyto dvě situace?
Tak být mnou tak bych do Šumavy vůbec nezasahoval! Měla svoje kouzlo do teď, tak proč to kazit nějakýma moderníma architektonickýma výtvorama. Já stojim za Správou NPŠ![:-))]

A na závěr jedna tradiční otázka, kterou pokládáme všem tázaným. Jaké místo na Lipně nebo na Šumavě je pro Tebe to nejoblíbenější?
Tak mám jich víc a každý spojený s něčim jiným. Určitě je to Černá v Pošumaví, jelikož už tam jezdim snad 16 let k babičce na chatu. Dříve teda spíš kvůli přírodě, dnes je to spíše kvůli kámošům. Dále určitě Vyšší Brod, kde jsem měl i tu čest pracovat pod tvým vedením [:-D] a hlavně tam bydlí jeden z mých nej kámošů ze střední a zažil jsem tam s nim taky spousty věcí, na který jen tak nezapomenu!

Díky za naše povádání a přeji mnoho úspěchů v hudebním i civilním životě.Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!