Lipno nad Vltavou

Devils Extreme Race 2009

Monti | 23. 06. 2009 | Přečteno 1716x |
Vltava pod hrází lipenského jezera je již dávno rájem pro vodácký sport. Hostila již nespočet závodů a to jak tuzemských tak mezinárodních. Poslední dva roky přivítala taktéž závody extrémního kajakingu. Do historických statistik se zapíše i třetí ročník, který nás čeká na sklonku letošních prázdnin. Více již v tiskové zprávě.

V pátek, 28. srpna 2009, začíná třetí ročník DEVILS EXTREME RACE. Závod je otevřeným mezinárodním mistrovstvím České republiky v extrémním kajakingu. Registrace jezdců otevřena.

Všichni jezdci obdrží po registraci přes internet další informace e-mailem (propozice, mapa, program). Konečná soupiska a výdej startovních čísel závodníkům proběhne v pátek večer, resp. v sobotu ráno před zahájením závodů.

V sobotu proběhnou závody ve sprintu a slalomu. Na základě bodovacího systému postoupí nejlepších dvaatřicet jezdců a čtyři jezdkyně do nedělního závodu v kajak-crossu. Stejně jako v minulých letech čeká na závodníky netradiční start, stejně jako nové tratě a pravidla. Velká voda je zaručena, stejně jako zázemí závodů s kempovištěm a tradiční sobotní párty.

Zázemí a kancelář závodu je umístěna nedaleko startu, v obci Loučovice, na fotbalovém hřišti, kde mohou kempovat a parkovat jak jezdci, jejich týmy, tak i návštěvníci, a to od pátku do neděle. Pro všechny je přichystán doprovodný program. V loňském ročníku se utkalo 54 mužů a osm žen. Závodníci představovali českou špičku a zúčastnili se i borci z Itálie, Německa a Rakouska.

Letošní ročník nabídne širší paletu disciplín, a to jak tradiční slalom (který je zároveň kvalifikací na kajak-kross), divácky atraktivní kajak-kross, tak nově i závod ve sprintu. Samozřejmostí je i závěrečná tombola a slavnostní vyhlášení vítězů. Věříme, že tento rok bude počasí přívětivější a setkáme se opět se všemi jezdci. Více informací, fotky & videa na www.devilsextremerace.com.Autor: Štěpán Rybín
Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!