Lipno nad Vltavou

Draci na Lipně

Čtenář | 29. 05. 2009 | Přečteno 1443x |

Vše nasvědčuje tomu, že se loňského roku začla psát historie v budoucnu velmi populárního podniku. Před rokem se jel na Lipně první závod Dračích lodí. Výjimečný onen závod byl již tehdy a to hlavně tím, že sjet si na lodi mohl každý z nás. Letos, přesněji řečeno minulý víkend se závod opakoval již jako regulérní první ročník a účast i divácký zájem oproti loňskému roku ještě diametrálně narostl. Díky Petru Palmovi si slunečnou sobotu 23. května připomeneme z pohledu zástupce hostitelské obce.

Vítězky Oslavy

Za naší malou obec se zůčastnily dvě posádky. Jedna posádka byla čistě ženská a závodila pod názvem "LIPENSKÉ DRAČICE . Závod se jel na dvě rozjížďky a jednu finálovou jízdu . Dračice v obou rozjížďkách skončily na 2. místě a ve finále šly o 24 - 26 místo. Finále bylo jejich. Takže ve své skupině dosáhli na 1. místo.

Před startem Vystupovat

Druhá posádka - Loděnice Lipno ( dle pravidel 16 můžů , 4 ženy ). Složení bylo různé. Několik Lipeňáků, zaměstnanci loděnice, starosta a několik dalších. Naše posádka v obou rozjížďkách získala 2. místo a do finále jsme šli s 13. místem a bojovali o 13. - 16. místo. Bohužel jsme to nějak přehnali s tempem, kdy došlo k rozhození poloviny týmu a to pro nás znamenal propad na i tak krásné 16 místo...Autor: Petr Palma
Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!