Tajemná místa Šumavy

Hochstein

Monti | 23. 02. 2009 | Přečteno 4225x |

Vyrážíme:
Hora Hochstein se nachází v Německu, 500 metrů od Třístoličníku. Vyrazit k němu můžete buďto z Nového Údolí, třeba v rámci výletu Z Pece do Pece. Další trasa vede od Plešného jezera přes vrchol Plechého, Trojmezí, Trojmeznou horu a Třístoličník. Pohodlnější přístup pro motoristy je pak z německé strany od přechodu Strážný přes Philippsreut, kde zatočíte vlevo a směřujete ke Scwarzenthalu, Bischofsreutu a Haidmühle. Poté se vydáte do Ludwigsreut, pokračujte 2,5 km po hlavní cestě a na první křižovatce zatočte do leva. Čeká Vás 8,8 km dlouhý úsek po hlavní cestě, které Vás dovede až ke Třístoličníku. Tam si již všimnete turistické značky, směřující na Hochstein.

Na vrcholek Hochsteinu
Hřbet na Hochsteinu (1.332 m.n.m.) se v posledních letech změnil. Orkán Kyrill zde zanechal svou vizitku. Obnažil kamenitou horu, na jejímž nejvyšším místě je upravená přírodní rozhledna s nádherným výhledem do všech světových stran.

Kaple Jana Nepomuka Neumanna
Po pádu železné opony vyrostla pod vrcholem Hochsteinu kaple na počest prachatického rodáka - Jana Nepomuka Neumanna. Syn německého punčocháře a Anežky Lebischové se narodil 28. března 1811 a po studiu odplul do Ameriky. V roce 1963 byl blahořečen papežem Pavlem VI. v Římě a o 14 let později byl prohlášen za svatého (jako první američan).

Tajemno
Na místě, odkud dnes vyhlížíme do kraje je prehistorická svatyně kultu země, nechybí zde ani obětiště. A jak uvádí mapa tajemných míst na Šumavě, působí zde velmi intenzivně kosmická síla.


Kamenný útvar

Vrcholek

Kaple

Na vrcholu

Mrtvý les


Zastávka č.2  Horní portál kanálu
Zastávka č.4  Expo kanál
Zastávka č.6  Jezerní smyk
Zastávka č.8  Obelisk A. Stiftera
Zastávka č.10  Trojmezí
Zastávka č.12  Hochstein
Červená čára  Schwarz. plavební kanál

Zastávka č.1  Medvědí kámen
Zastávka č.3  Dolní portál kanálu
Zastávka č.5  Rosenaurova kaplička
Zastávka č.7  Pamětní kámen Janu ze Schwarz.
Zastávka č.9  Vrchol Plechého
Zastávka č.11  Třístoličník
Žlutá trasa  Stezka Duch pralesaTop Články Informační e-mail Vytisknout článekK tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!