Region a Ostatní

Úklid Šumavy Dívkami Šumavy

Monti | 16. 10. 2008 | Přečteno 1873x |
Ve spolupráci s CHKO Šumava se v sobotu 27. 9. uskutečnila akce "Úklid Šumavy Dívkami Šumavy". Pracovní povinnosti a řádící chřipky dovolili nakonec jen 11 finalistkám ze všech uplynulých ročníků věnovat svůj volný den této dobrovolné akci a sjely se ze všech koutů kraje, aby podpořily tuto akci pro čistou Šumavu. Pro dívky bylo připraveno celkem 5 tras ( Ostrý, Černé jezero, Pancíř, Gerlova huť, Hamry ), po kterých se jednotlivé skupiny vydaly vyčistit trasy od nepořádných turistů a výletníků. Na některých trasách se dívky nestačily divit, co vše jsou lidé schopni odhodit při své procházce přírodou a na místo společného setkání se vrátily s plnými pytli, které sotva unesly...
"Myslela jsem, že na takový výšlap si vyrazí lidé, kteří k přírodě mají nějaký vztah, ale asi tomu tak zdaleka není", říkala Kamila Houfová při úklidu trasy na Ostrý.

Dívky s průvodci Na vrcholu

Někteří si dají až takovou práci a věnují čas tomu např. plastovou lahev dokonale sešlapat, smotat, zatlačit do malé škvírky mezi kameny, což považují za snazší, než si plast snést ve svém batohu zpět dolů, nebo k nejbližšímu odpadkovému koši. Dívkám Šumavy byli průvodci zástupci CHKO Šumava ( Mgr. Pavel Hubený, p. Balvín a p. Půbal ).

Děkujeme za spolupráci, příjemnou procházku a poskytnutí zajímavých informací a novinek ze Šumavy !

Autor: Pavlína Brunclíková
Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!