Přední Výtoň

Závěr plavební sezóny

Monti | 14. 09. 2008 | Přečteno 1726x |
Poslední akce letošního ročníku projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu se bude konat v sobotu 20. září 2008. Ve 12:00 hodin nastoupí na hraniční mostek folklorní soubor Libín-S Prachatice, který se bude střídat s dětmi ze Schwarzenbergu - Schwarzenberger Bläser. O čtvrt hodiny bude vyjíždět z Aigenu vláček tažený traktorem - Bummelzug, který by měl dojet k celnické chatě - Zollhütte, zhruba kilometr od místa dění u potoka Ježová / Iglbach, zhruba ve 13:00 hodin.
Program u Ježové bude trvat do 13:00 hodin. Po fanfárách, které zahrají buď Schwarzenberger Bläser a Jagdhornbläsergruppe, bude uzavřena doprovodná cesta podél Schwarzenberského plavebního kanálu, aby mohl být při ukázce práce v lese poražen strom, který padne přes plavební kanál a doprovodnou cestu. Strom bude odvětven a potom budou odříznuty špalky ležící přes cestu a kanál, aby mohla být uvolněna cesta.

V průběhu odvětvování, odkorňování a manipulace bude hrát Jagdhornbläsergruppe. Ve 14:00 hodin přečte plavební ředitel poslední letošní poslední plavební rozkaz, pak již dá pokyn ke vhození polen na hladinu kanálu, aby se pak vydala přes hranice z Rakouska do Čech. Po skončení plavení bude odpoledne doznívat v lidovém duchu - bude hrát, zpívat a tancovat Libín-S, zahrají Schwarzenberger Bläser a Jagdhornbläsergruppe.

Autor: Ing. Hynek Hladík
Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!