Lipno nad Vltavou

Devils Extreme Race

Monti | 26. 08. 2008 | Přečteno 1829x |
V pátek, 5 září 2008, začíná druhý ročník Devils Extreme Race. Závod je otevřeným mezinárodním mistrovstvím České republiky v extrémním kajakingu. Závod je naplánován na dva dny, (sobota a neděle, v pátek pouze registrace). Start všech disciplín (kvalifikace – slalom, kajak-kros a sprint) se nachází pod přehradou Lipno, na části řeky Vltavy zvané Čertovy proudy. Velká voda je zaručena, stejně jako Alpine start!
Zázemí a kancelář závodu je umístěna nedaleko startu, v obci Loučovice, na fotbalovém hřišti, kde mohou zdarma kempovat jak jezdci, jejich týmy, tak i návštěvníci, a to od pátku do neděle. Pro jezdce i návštěvníky je přichystán program (party, bary, promítání, exhibice na Lipenské přehradě).

Všichni jezdci obdrží po registraci přes internet (www.devilsextremerace.com, registration[zavinac]devilsextremerace.com) další informace e-mailem (propozice, mapa, program), registrace je možná i přímo na místě, a to v pátek 5. září.

V loňském ročníku se utkalo 54 mužů a osm žen. Závodníci představovali českou špičku a zúčastnili se i borci z Itálie, Německa a Rakouska. Letošní ročník nabídne širší paletu disciplín, a to jak tradiční slalom (který je zároveň kvalifikací na kajak-kross), divácky atraktivní kajak-kross, tak nově i závod ve sprintu. Samozřejmostí je i závěrečná tombola a slavnostní vyhlášení vítězů.

Generálními partnery závodů jsou výrobce sportovních potřeb a vybavení Adidas, energetický nápoj Shock Energy a obec Loučovice.

Hlavními sponzory závodů jsou Česká národní asociace white-water rodea (CNAWR, o.s.), energetický nápoj Shock Energy, společnosti Represent, Skyservice, Waterelement A Boatpark. Mediálními partnery jsou Hydro Magazín, ČR 4 – Wave, magazín Maxim a portál Rozzlobenimuzi.com.

Věříme, že tento rok bude počasí přívětivější a setkáme se opět se všemi jezdci. Více informací, fotky & videa na www.devilsextremerace.com.

Autor: Miroslav Kodada
Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!