Nenechte si ujít

Geopark Stožec

Monti | 13. 04. 2008 | Přečteno 3326x |

Úvodem:
Po minulé návštěvě Stožce jsme si představili Ekopark a jelikož jsme navštívili toto kouzelné místo znovu, máme tu pro Vás další vzdělávací tip při Vašcih výletech do tohoto koutu Šumavy. Sousedem Ekoparku je Geopark...

Vyrážíme:
Geopark leží vlastně na témže místě jako Ekopark a informační středisko. Jen je o několik málo metrů níž za asfaltovou silnicí / cyklostezkou ku Černému Kříži.

Oč jde?
Jak již název tothoto poznávacího koutu napovídá, čeká nás seznámení s geologickou skladbou Šumavy. U "vstupu" nás uvítá kamenná skulptura, za ní nás čekají dvě informační cedule, ze kterých se dozvíme jak je to s geologickým složením a vývojem Šumavy.

Poté nás již čeká nejatraktivnější část tohoto poznávacího místa. Za info tabulí se nachází plácek, okolo něhož jsou vyskládány kameny pro názornou ukázku, jak ta či ona geovrstva vypadá. Celé je to umocněno tím, že na každém balvanu je vyleštěna jeho malá část tak, aby návštěvník poznal tu kterou vrstvu i "zevnitř". U každé ukázky je přítomna i tabulka s popisem...


U vstupu

Informační cedule

Dokola

Detail ukázky


Zastávka č.2  Stožecká kaple, skála
Zastávka č.4  Pomník a nádrž J. Rosenauera
Zastávka č.6  Geopark Stožec

Zastávka č.1  Ekopark Stožec
Zastávka č.3  Pošumavská jižní dráha
Zastávka č.5  Muzeum Nové ÚdolíTop Články Informační e-mail Vytisknout článekK tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!