Šumava

Krajinou Karla Klostermanna

Monti | 26. 02. 2008 | Přečteno 2155x |

13. února uplynulo 160 let od narození významného spisovatele Karla Klostermanna. Tento rok je tedy jeho rokem a na jeho počest vyhlásilo informační středisko a středisko ekologické výchovy „Pod skálou“ Stožec výtvarnou soutěž pro základní a střední školy a další škoské zařízení. Podrobnosti naleznete uvnitř článku nebo na oficálních stránkách Šumavy.

Podmínky soutěže:
Soutěž bude uzavřena 16. 5. 2008, mohou se jí zúčastnit jednotlivci nebo kolektivy v kategoriích:

  1. kategorie: 7 - 10 let
  2. kategorie: 11 - 14 let
  3. kategorie: 15 - 20 let

Téma soutěže „Krajinou Karla Klostermanna“:
Úkolem žáků a studentů je namalovat krajinu popisovanou K. Klostermannem v jeho dílech. V příloze najdete několik úryvků z knih tohoto šumavského spisovatele, ze kterých si budou moci děti vybrat.

Ocenění prací:
Porota vyhodnotí práce a ocení autory cenami, které věnovala Správa NP a CHKO Šumava. Hlavními cenami budou, jak jinak knihy K. Klostermanna a mnoho dalších zajímavých cen.

Důležité upozornění:
Každá práce musí být označena Vaší adresou a kategorií. Z oceněných prací bude uspořádána výstava v informačním středisku Stožec, která začne v červenci a skončí v říjnu. Upozorňujeme, že soutěžní výtvarné práce zůstávají majetkem organizátorů. V zájmu propagace soutěže mohou být publikovány, reprodukovány, vystaveny či jinak prezentovány vč. elektronických médií dle uvážení organizátora, případně využity pro archivaci výsledků, výzdobu veřejných zařízení atd., a to bez jakýchkoliv finančních nároků ze strany autorů.

Kontaktní údaje:Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!