Naučné stezky

Ministezka na Jezerní slať

Monti | 10. 02. 2008 | Přečteno 3039x |

Úvodem
Jezerní slať leží mezi Kvildou a Horskou Kvildou a přístup k ní je snadný z parkoviště u hlavní cesty. A jak je to již u šumavských slatí zvykem, i tady je cesta k ní pojata jako naučná ministezka, navíc zde je to vše okořeněno i vyhlídkovou plošinou, ze které je nádherný výhled na slať a její okolí.

Start stezky
Z parkoviště, které se nachází po naší levé ruce (při příjezdu z Kvildy), se dostáváme vzápětí ke dvěma informačním tabulím, které jsou začátkem naučné stezky. Tabule nám popíší základní údaje, vegetaci, zvířenu, růst vrchoviště a další zajímavosti.

Seznamujeme se s rašeliništěm
Po pár metrech vcházíme na dřevěný chodník který nás dovede až do smaotného cíle našeho pidiputování. Cestou můžeme i zde sledovat a učit se poznávat různé druhy vegetace pomocí malých dřevěných tabulek. Uvidíme zde například vlochyni bahenní, břízu trpasličí, rašeliník, vřes obecný a další. Zhruba dvousetmetrová trasa končí na rozšířeném místě. Před ním se rozprostírá rašelinná pláň - Jezerní slať.

Vyhlídková plošina
Dominantou Chalupské a Tříjezerní slati je jezírko - respektive jezírka, na Jezerní slati je to zase možnost, prohlédnout si zdejší místo pěkně z vrchu. Až se budete vracet zpět, nezapomeňte v místě, kde dřevěný zpevněný chodník přechází zase v pevnou zem, odbočit doleva a navštívit dvoupatrovou dřevěnou vyhlídkovou konstrukci, ze které je na slať a okolí za ní nádherný výhled - viz. náš článek zde. Navíc si zde můžete i pročíst tabulku s průměrnou roční teplotou a srážkami.


Vstup na chodník

Tabulka

Kleč

Na konci

Jezerní slať

Dřevěná rozhledna


Zastávka č.18  Vyhlídková plošina

Zastávka č.2  Jezerní slať
Bílá trasa  MinistezkaTop Články Informační e-mail Vytisknout článekK tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!