Rozhovory

Zpovídáme dívky Šumavy - podruhé

Monti | 17. 11. 2007 | Přečteno 3175x |
Letos na jaře proběhlo v Sušici finále druhého ročníku o nejkrásnější dívky Šumavy a my máme opět tu čest, položit nejúspěšnějším soutěžícím několik otázek. Pohodlně se usaďte, druhá zpověď krásek ze Šumavy právě začíná.
  • Kamila Houfová - I. Dívka Šumavy
  • Andrea Sitterová - II. Dívka Šumavy
  • Jitka Tumpachová - III. Dívka Šumavy
  • Lucie Marešová - Dívka sympatie 2007


Je to již několik měsíců od Vašeho úspěchu ve druhém ročníku Dívky Šumavy. Jak se nyní s odstupem času díváte na dosažený úspěch?
K.H. Celá soutěž byl velmi příjemně strávený čas na který mám jen a jen dobré vzpomínky. Ráda se s odstupem podívám na záznam z celého večera nebo prohlídnu fotky.

A.S. Stále je to příjemný pocit, jako při samotné soutěži.Budu na to dlouho a ráda vzpomínat. Byla to výborná zkušenost.

J.T. Měla jsem obrovskou radost z mého úspěchu. Soutěž mi přinesla mnoho zkušeností, krásné zážitky a možnost návazat i nové přátelské vztahy a poznat spoustu nových lidí. Těším se, jestli se ještě někdy zůčastním podobné krásné soutěže.

L.M. Vůbec nelituji toho, že jsem se přihlásila, odnesla jsem si skvělé zážitky.

Kamila Houfová Kamila Houfová
Soutěž vrcholila před létem, tudíž předpokládám, že Vám úspěch v ní trochu narušil běžný chod letních prázdnin. Jak moc velký zásah to byl a našel se vůbec prostor pro odpočinek a dovolenou?
K.H.  Samotná soutěž mi prázdniny nijak nenarušila, ale celé léto jsme pracovala, tudíž na odpočinek a dovolenou opravdu čas nezbyl. Jedna z výher bylo auto, takže jsme potřebovala korunky na benzin :o)

A.S.  Ani jsem to nijak nepocítila. Školu jsem zvládala, ale i ostatní aktivity, kterým jsem se věnovala a s autíčkem jsem si užila celé prázdniny.

J.T.  Léto jsem si užila stejně jako každé, jen toho sluníčka mohlo být víc.

L.M.  Celý červenec jsem byla v zahraničí a v srpnu jsme se jednou sešly při předávání DVD s filmem o průběhu soutěže, takže jsem zásah nepocítila žádný.

Finále bylo fantasticky připravené a vesměs každá finalistka při něm vypadala, jako by podobná soutěž byla na jejím denním pořádku. Byla to Vaše první zkušenost s přehlídkovým molem, nebo máte i jiné zkušenosti?
K.H. S podobnými akcemi jsme již před Dívkou Šumavy pár zkušeností měla, které mi ale jen pozitivně pomohly celé finále si beze stresu vychutnat a užít.

A.S. S kladným ohodnocením soutěže též souhlasím. Byla to má první zkušenost na přehlídkovém molu. A myslím si, že se vydařila na výbornou.

J.T. Před několika roky jsem se účastnila jedné menší podobné soutěže, takže to úplně první zkušenost nebyla a i přesto jsem měla velikou trému.

L.M.  Ano, byla to moje premiéra

Jak už bylo řečeno, od vyhlášení vítězek uběhl nějaký čas. Prvotní euforie pomalu vyprchala a co nyní? Máte již představu o Vaší blízké budoucnosti? Co vítězí, škola, kariéra, rodina... ?
K.H. Momentálně jsme v takovém období, kdy se začínám osamostatňovat, rozhlížím se, co by pro mě bylo to pravé….Přestěhovala jsme se ze svých rodných Českých Budějovic do Plzně, je toho momentálně tolik nového, že nevím, na co se dřív orientovat.

A.S. V současné době jsem v maturitním ročníku a čeká mě příprava na VŠ a té dám určitě přednost. Účast na „molu“ mám jako koníček (alespoň prozatím).

J.T. Nyní je u mě na první místě studium na pedagogické fakultě. Ve volném čase bych se ráda věnovala mogelingu, pokud by byla tato možnost.

L.M. Momentálně vítězí trénink koní, kterému se ve svém volném čase věnuji už dlouho. Samozřejmě rodina a studium také nesmí chybět.

Andrea Sitterová Andrea Sitterová
Ćas byl také pro předložeí konkrétních nabídek. Leží Vám na stole již nějaká?
K.H. Od finále se pro mě toho moc nezměnilo, modeling byl pro mě vždy jen koníček a tak to také pokračuje. Odchodila jsem několik přehlídek, nafotila nějaké reklamní fotky, vše běží dál v zaběhnutých kolejích.

A.S. Po skončení soutěže jsem byla oslovena fotografem se kterým spolupracuji.

J.T. Momentálně ne.

L.M.  Zatím jsem žádnou nedostala

Váš úspěch neznamenal jen Vaše zviditelnění v oboru, ale byly to i pestré výhry. Jak jste si jich užila?
K.H. Výher jsme si snažila užít, co to čas dovolil. Některé nemám ještě vybrané, čeká mě ještě víkendový pobyt v hotelu, cesta do Itálie….Výhry byly opravdu krásné, bohužel některé vyvolaly i závist

A.S. Jak jsem již zmínila největší radost jsem měla z výhry automobilu, které pro mě znamenalo me druhé já :-) (v období prázdnin).

J.T.  Poslední výhra, kterou jsem zatím nevyužila je víkendový pobyt na Šumavě, kam se s přítelem nyní chystáme.

L.M.  Ceny mě velmi potěšily, některých si užívám stále - projíždím se ve svém zapůjčeném automobilu.

Na dveře pomalu klepe ročník třetí a jak známe z minulosti, nejedna finalistka ročníku prvního se aktivně podílela na přípravě letošního klání. Zapojíte se do příprav s hlavní organizátorkou DŠ, slečnou Pavlínou Brunclíkovou?
K.H. Ještě jsem o ničem konkrétním se slečnou Brunclíkovou nemluvila, ale pokud mi to čas dovolí, velmi ráda se aktivně do třetího ročníku zapojím.

A.S. Samozřejmě ráda pomohu v rámci svých možností, jelikož jsem z Vimperka a další ročník je v Domažlicích. Především se těším na ročník čtvrtý, který by měl být ve Vimperku.

J.T. Ano samozřejmě, už se moc těším.

L.M. Pokud mi to bude vycházet časově, tak určitě. Docela se těším, bude to něco trochu jiného.

Jitka Tumpachová Jitka Tumpachová
Co byste poradila Vašim nástupkyním? A jaké jsou Vaše vzpomínky na to několikaměsíční soužití s ostatními dívkami? Našla jste si mezi nimi nějakou kamarádku, udržujete komtakt?
K.H. Nástupkyním bych určitě poradila, ať se toho nebojí a do soutěže se přihlásí. Nemůžou nic ztratit, pouze získat hezké vzpomínky a poznat nové lidi. Soužití bylo pohodové, byla legrace, s udržováním kontaktů je to u mě trochu složitější, protože jsem z jiných končin než ostatní finalistky. Už se ale těším na nový ročník, až je všechny uvidím.

A.S.  Určitě jít do toho „naplno“, být sama sebou a nervy nechat doma. S většinou dívek jsem v kontaktu.

J.T. Každá dívka, která se účastní takové soutěže by měla mít odvahu, určitou dávku průbojnosti, a mnoho štěstí. Na soužití s ostatními dívkami vzpomínám moc ráda, mám jen krásné vzpomínky, žádné jiné nebyly. Navázali jsme mezi sebou mnoho přátelským vztahů, některé jsou upřímnější, tudíž i hlubší a hezčí. S několika dívkami letošního i loňského ročníku udržujeme kontakt.

L.M. > Našla a několik, ale je docela obtížné se scházet, protože většinou každá ze soutěže jsme od jinud.

Nyní z trošku jiného soudku. Co znamená pro účastnici soutěže Dívka Šumavy Šumava?
K.H. Krásná příroda, pro mě hlavně vzpomínky na strávené chvíle na výletech, v posledním půlroce i můj podtitul k Dívce Šumavy a to Víla Šumavy, kdy jsme také strávila mnohé chvíle na Šumavě, kam se přes rok zas tak často nedostanu. Šumavu vnímám jako cenné bohatství naší republiky, o které by se mělo náležitě pečovat a nechovat se k němu macešsky a naschvál mu podkopávat zdraví.

A.S.  Myslím, že pocházím z opravdového ráje Šumavy a vždy se sem budu ráda vracet.

J.T. Krásná příroda a mnoho aktivit jak už pro různý tip sportu, tak i pro turistiku, zajímavé výlety atd.

L.M. Pro mě je to domov, moc se mi líbí.

Ministrem životního prostředí je Martin Bursík, který za zhruba rok, co je v úřadě otevřel nejednu diskuzi na značně ožehavé téma. Mají podobné problémy ve Vaší genereaci či ve Vašem okolí své místo? Znáte například problémy okolo výstavby v Borové Ladě, zamýšlené lyžařské středisko na Smrčině, zpřístupnění Boletic...
K.H. Tyto problémy vnímám prostřednictvím zpráv, novin a samozřejmě je vnímám a mám na ně svůj názor. Nejsem v tomto ale zas tak úplně angažovaná,abych si troufla tyto problémy veřejně hodnotit. Myslím si, že většina mladých lidí mé generace to má podobně. Problémy vnímají, ale jedním uchem dovnitř, druhým ven.

A.S. Vím, že výstavba má být provedena v Chráněné krajinné oblasti a s tím samozřejmě ochranáři nesouhlasí.

J.T. Ano o několika takových problémech jsem slyšela i četla, ale určit, který názor je dobrý, a který je ten špatný, je velice obtížné. Myslím, že na každém tvrzení je trocha pravdy.

L.M. Když už, tak mě zajímají ty, které jsou v mém blízkém okolí.

Lucie Marešová Lucie Marešová
Šumava je jakýmsi módním hitem na poli turistiky. Návštěvník zde nalezne mnoho krásných míst. Máte zde i Vy své zamilované místo?
K.H. Jedno jediné zamilované místo ne, ale našla bych jich zde spousta, kam bych se ráda znovu podívala nebo kde jsem ještě nebyla

A.S.  V letním období ráda jezdím na kole. Vřele doporučuji oblast Kvildy a Železné Rudy - je to opravdový ráj.

J.T. Ano Šumava má opravdu krásná místa. Jedním místem, na které velice ráda vzpomínám je Čertovo jezero..

L.M. Nemám, pro mě je to každé, kam se můžu podívat na hřbetě svého koně.

A úplně na závěr si naladíme tak trošku sváteční atmosféru. Nejen nový ročník DŠ klepe na dveře. Blíží se i Vánoce. Co byste nejvíc přála pod stromeček sobě a co všem ostatním?
K.H. Pod stromeček bych si momentálně asi nejvíce přála štěstí, pohodu a klid. Hlavně asi ten klid, Vánoce osobně moc nevnímám a neslavím, nemám ráda ten zmatek okolo, takže hlavně je nějak přestát :o) Jinak všem ostatním přeji Vánoce plné radosti, štěstí a hlavně zdraví.

A.S.  Ze všeho nejvíce úspěšnou maturitu, přijetí na VŠ a být zdravá, což přeji i všem ostatním.

J.T.  Na Vánoce se už moc těším. Pro mě jsou to nejkrásnější svátky roku. Miluji vánoční atmosféru, cukroví, kapra, nadělování dárečků, prostě vše, co k těmto krásným svátkům patří.

L.M. Všem bych přála zdraví, lásku a životní pohodu. Já bych si přála to samé pro všechny mé blízké.

Děkuji za Váš čas a přeji mnoho úspěchů ve Vašem soukromém i profesním životěTop Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!