Tajemná místa Šumavy

Luč

Monti | 04. 01. 2008 | Přečteno 6278x |

Úvodem
 Tajemná Luč je součástí národní přírodní rezervace Čertova stěna a Luč. Stejně tak, jako třeba u minule popisovaného Třístoličníku se nejedná o tajemný kout Šumavy, jehož dominantou je nějaká stavba. Zde se návštěvník může kochat jen přírodní krásou. A při tomto kochání bude cítit onu tajemnou atmosféru na každém kroku.

Vyrážíme
 Na Luč vede několik cest. Na vrcholek se dostanete například z Loučovic, od Kramolína, zpod Čertovy stěny (z levého břehu Vltavy) atd. Nicméně nejschůdnější cesta vede z Lipna nad Vltavou (trasa bude popsána v některém z příštích článků).

Luč
 Jak již bylo napsáno Luč je součástí národní přírodní rezervace, kde je možno pozorovat rozsáhlé lokality pokryté sutí (periglaciální původ). Jsou zde masivní skalní útvary na hřebeni, méně známé kamenné moře nalezneme na svahu směřujícímu k levému břehu Vltavy. Stromové patro je tvořeno zejména smrkem, na kamenném moři pak borovicí. Nalezneme zde i zbytky smíšeného lesa.

Tajemno
 Mezi obcí Loučovice a vrcholem hory Luč je několik umělých i přírodních energetických míst, které tvoří zasvěcovací duchovní pouť. Tato místa zde vznikala již v dávnověku, nicméně svoje mystično si uchovávají dodnes.


Od Lipna

Skalní útvar

Rozseté balvany

Na hřebeni

Skalní útvar


Zastávka č.1  Vrchol Luče

Zastávka č.2  Čertova stěnaTop Články Informační e-mail Vytisknout článekK tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!