Lipno nad Vltavou

Slavnostní otevření nově vybavené knihovny

Čtenář | 08. 11. 2007 | Přečteno 1807x |
Lipenská knihovna zažila milou událost.5. listopadu 2007 byla slavnostně otevřena v nových větších prostorech s moderní vybaveností.Počítáme-li dobu od nápadu pana Emanuela Zejdy, nového člena zastupitelstva OÚ, dodnes neuplynul celý rok.Dřívější stísněné prostory jsou již minulostí...

Knihovna je prostorná a moderně vybavená. Proto si zasloužila malou oslavu.Byli pozvaní a zúčastnili se hosté: paní Mgr. Karla Votřelová - ředitelka Městské knihovny v Českém Krumlově, metodička této knihovny paní Ivana Troupová, dlouholetá knihovnice paní Lilian Schořová a pan Jan Papaj - člen redakční rady Zpravodaje a autor webových stránek lipno-online.cz.

Paní učitelka MŠ Marie Vongrejová přišla s předškolními dětmi. Jejich úvodní pásmo básní říkadel a písniček se všem líbilo.Přišly i ženy - naše stálé čtenářky. Mgr. V.Neubauerová pohovořila krátce o předcházejících knihovnicích a místech,kde dříve působily..Ze záznamů zjistila , že v roce 2009 si připomeneme a oslavíme 50.výročí vzniku knihovny v obci.

Slovo měla paní ředitelka, která kladně hodnotila přístup OÚ a vzhled knihovny.Přípravu a organizaci si vzal za své pan Emanuel Zejda.Fotodokumentaci měl na starost pan Jan Papaj. Bylo to pro všechny příjemně strávené dopoledne.

Autor: Mgr. Vicki Neubauerová
Top Články Informační e-mail Vytisknout článek