Lipno nad Vltavou

Plavci od Ježové se dnes chystají do Čech

Čtenář | 11. 10. 2007 | Přečteno 1463x |
Rakouský partner projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu - Tourismusverband Böhmerwald - připravuje na dnešek 11.10.2007 pro plavce od hraničního potoka Ježová / Iglbach exkurzi do Čech. Exkurze se zúčastní i pracovníci Tourismusverband Böhmerwald v čele s předsedou Bernhardem Hainem, starostou šumavské obce Schwarzenberg.

V akci Na pochodu s ředitelem
První zastávkou bude obec Chvalšiny, kde se v roce 1735 narodil stavitel Schwarzenberského plavebního kanálu Josef Rosenauer. Určitě se půjdou podívat k Rosenauerovu rodnému domu a potom si prohlédnou Muzeum Schwarzenberského plavebního kanálu.

Po obědě v Českém Krumlově pro ně manažer projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu a plavební ředitel, který bude rakouské kolegy celý den doprovázet, připraví prohlídku zámku a zámecké zahrady. Na domě na Latráně č.p. 54 Rosenauer žil a roku 1804 zemřel je od jara letošního roku umístěna pamětní deska, kterou s.p. Lesy České Republiky nechal zhotovit v roce 2004 v době 200. výročí úmrtí geniálního stavitele. I u ní se Rakušané zastaví při prohlídce města.Později odpoledne přejedou plavci do Lipna nad Vltavou. Ve skupině budou četně zastoupeni pracovníci z cestovního ruchu na rakouské straně Šumavy, proto si chtějí prohlédnout asi nejrychleji se rozvíjející obec na Šumavě. Starosta obce Zdeněk Zídek přislíbil, že rakouské hosty provede.

Exkurze na jih Čech bude poděkováním plavcům za významný podíl při realizaci projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu nejenom v roce 2007.

Občerstvení Rozmluva s generálem


Autor: Ing. Hynek Hladík
Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!