Tajemná místa Šumavy

Třístoličník

Monti | 16. 09. 2007 | Přečteno 4955x |

Úvodem
 Kdo nebyl na Třístoličníku, jako by ani na Šumavě nebyl. Pozoruhodný přírodní úkaz, na jehož vrcholu podle legendy dojednávali králové Čech, Rakous a Bavor podobu hranice, stojí za návštěvu každého z Vás. Přičteme-li k tomu velkou míru tajemna, je návštěva tohoto místa téměř povinností...

Vyrážíme
 Ke Třístoličníku opět vede několik cest. Nejznáměhší je zřejmě od Nového Údolí kolem památníku Josefa Rosenauera ke státní hranici. Odtud pak stoupáme v prudkém svahu až k tomuto tajemnému místu (tato cesta bude podrobněji popsána v dalším článku v rubrice "Výlety"). Další možnost je z Nového Údolí přes německé Haidmühle. Poté směrem na Kreuzbachklause až ke skalám Třístoličníku (podrobný popis trasy je taktéž plánován). Dále pak můžete vyrazit z Nové Pece na Plešné jezero, vrchol Plechého nad ním. Odtud pak po hřebeni až ke třístoličníku.

Skalní útvar
 Jak již název napovídá, Třístoličník je tvořen bloky skal, které jsou seskupeny na vrcholu v trojici. Klimatem a zvětráváním zde vznikla plošina, ze které jsou vidět vrcholky Alp a naskýtá se nádherný pohled především do Bavorska. Můžete zde použít i dalekohled. Jelikož je celý skalní útvar na území Německa, budete si k jeho použití muset připravit drobné mince v €urech. Je zde i turistický hraniční přechod, takže do konce roku 2007 si sebou noste i nějaký doklad totožnosti.

 Pod skalním útvarem se nachází budova turistického hotelu - opět na německé straně hranice - a prodejna turistických suvenýrů.

Tajemno
 Na vrcholku skály je patrná velká síla místa, která znatelně překračuje průměr. V lokalitě byla jedna z nejstarších prehistorických šumavských svatyní. Prameny dále uvádějí, že místo je aktivní i co se týče mimozemských civilizací... :o). Příjemný výlet a hodně zdravého strachu!
Hotel pod skálou

Schody na trojitou skálu

Pohled z vrchu

Sestupujeme

Hraniční kámen

Tři skály v jedné


Zastávka č.2  Horní portál kanálu
Zastávka č.4  Expo kanál
Zastávka č.6  Jezerní smyk
Zastávka č.8  Obelisk A. Stiftera
Zastávka č.10  Trojmezí
Červená čára  Schwarz. plavební kanál

Zastávka č.1  Medvědí kámen
Zastávka č.3  Dolní portál kanálu
Zastávka č.5  Rosenaurova kaplička
Zastávka č.7  Pamětní kámen Janu ze Schwarz.
Zastávka č.9  Vrchol Plechého
Zastávka č.11  Třístoličník
Žlutá trasa  Stezka Duch pralesaTop Články Informační e-mail Vytisknout článekK tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!