Nová Pec

Výstavka lidových krojů

Monti | 07. 08. 2007 | Přečteno 1772x |
Pokud se vydáte nadcházející víkend na Jelení Vrchy, kde se bude konat další díl seriálu "Setkání s tradicí na schwarzenberském plavebním kanálu", můžete si Vaší návštěvu spestřit prohlídkou lidových krojů (více uvnitř článku).
Dovolujeme si Vás pozvat na zahájení výstavy krojů, která se koná v rámci projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu, jehož nositelem je folklorní sdružení Libín-S Prachatice, v sobotu a v neděli 11. a 12.srpna 2007. Zahájení výstavy proběhne neformálně ve 12:00 hodin v sobotu 11.08.2007, výstava bude otevřena v sobotu od 12:00 do 17:00 hodin, v neděli od 09:00 do 17:00 hodin.

Vystaveny budou především lidové kroje a jejich součásti z jižních Čech, z jiných oblastí Čech a Moravy, ale i kroje partnerského folklorního souboru z Ulrichsbergu na rakouské straně Šumavy.

Nositeli projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu jsou vedle folklorního sdružení Libín-S Prachatice Tourismusverband Böhmerwald, SUNNSEITN. Spoluorganizátory projektu jsou Rakouské kulturní fórum v Praze, Jihočeské folklorní sdružení, Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie, Česko-německého fondu budoucnosti, Jihočeského kraje, obce Nová Pec, města Prachatice. Hlavním sponzorem projektu je s.p. Lesy České republiky. Partnery projektu jsou ministerstvo kultury ČR, Národní zemědělské muzeum v Praze, země Horní Rakousky, EUREGIO a řada dalších (jsou uvedeni na www.schw-kan.com).

Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!