Region a Ostatní

Slavnosti dřeva

Monti | 18. 07. 2007 | Přečteno 1636x |
Již od roku 1993 se pravidelně konají ve městě Volary slavnosti dřeva (vyjma roku 2002, kdy je spláchla povodeň). A ne jinak tomu bude i letos. O víkendu 18. - 19. srpna zavítají na Volarské náměstí tisíce návštěvníků, kteří uvidí na 40 hostů z Čech, Německa i Rakouska... (více uvnitř článku)
Jedním z hlavních cílů slavností je připomenout lidem stará, mnohdy již téměř zapomenutá řemesla. O rostoucí popularitě slavností svědčí fakt, že každým rokem stoupá počet řemeslníků, kteří stará řemesla předvádí, stejně tak jako stoupá počet obecenstva.

Nedílnou částí slavnosti je zábavná soutěž o putovní dřevák. V této souteži měří síly řemeslníci z Volar proti družstvům z partnerských měst v pěti disciplínách. Dále pak se pravidelně koná Šumavský bál a lidový trh.

V roce 1998 byl do programu zařazen pokus o překonání rekordu v počtu lidí, kteří přijdou v dřevěné obuvi - dřevákách. Letos byl agenturou Dobrý den přiznán rekord se 111 odřevákovanými. Tabulky se však budou jistě přepisovat, protože v roce 2003 přišlo ve dřevěných "botkách" 242 lidí a jeden pes :o)

Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!