Nová Pec

Zprávy od kanálu

Monti | 10. 06. 2007 | Přečteno 1742x |
Právě končící víkend byl doslova nasycen událostmi. Živo bylo i u Schwarzenberského plavebního kanálu na Jeleních Vrších, kde se konalo již druhé letošní Setkání s tradicí. Uvnitř článku naleznete informace nejen o včerejší akci, ale třeba i nabídku na spolupráci při další chystané atrakci.

Klády do kanálu Plavební personál
Na Jeleních Vrších se v sobotu 9. června konala druhá letošní ukázka plavení dříví. Jako plavci pracovali již tradičně lesníci a strážci Územního pracoviště Stožec Správy Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Na Jelení Vrchy přijelo zhruba pět stovek diváků z Čech, Rakouska a Německa. Řada hostů se ptala, kdy bude zase na Jeleních Vrších kulturní program - ten přijde na řadu v polovině srpna - 12. srpna. Nejbližší ukázka se koná v sobotu 16. června u hraničního potoka Ježová / Iglbach. Na Jeleních Vrších se bude znovu plavit 15. července.

Pomáhají i koně Po práci
Pravděpodobně 7. srpna 2007 chceme zahájit stavbu milíře nedaleko Jeleních Vrchů, abychom jej mohli ještě ten den zapálit a potom pálit dřevěné uhlí. Milíř bychom měli otevřít 11. srpna, nejpozději 12. srpna dopoledne. Hledáme dobrovolníky, kteří by milíř podle pokynů plavebního ředitele postavili a poté udržovali až do otevření. Je třeba 24 hodinový dohled nad milířem, proto budeme potřebovat min. 6 mužů. Moc peněz nemáme, proto odměna za vykonanou práci by byla spíše symbolická. Pomůžete nám? Dříví v milíři se již několik desítek let na Šumavě nepálilo. Pojďte s námi udělat mimořádnou turistickou atrakci, kterou zopakujeme nejdříve za rok, tedy když se nám to letos povede. Zájemci, hlaste se plavebnímu řediteli a manažeru projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu Ing. Hynku Hladíkovi, tel. 602272442, nebo na e-mail hladik.hynek[zavinac]iol.cz.

Horní portál Nad Jeleními Vrchy
Na žádost partnera projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu – rakouského Tourismusverband (Sdružení cestovního ruchu) Böhmerwald dochází ke změně termínů akcí na Schwarzenberském plavebním kanálu v závěru plavební sezóny takto:

- akce plánovaná na sobotu 15.09.2007 (folklorní setkání a ukázka plavení dříví u hraničního potoka Ježová) se přesouvá na sobotu 22.09.2007. Folklorní setkání se bude konat na pódiu v bývalé osadě Růžový Vrch (U Korandy), tedy ne u potoka Ježová

- program SUNNSEIT vč. perfomence na lesní xylofon se z finančních důvodů ruší

- akce plánovaná na sobotu 22.09.2007 (ukázka plavení dříví mezi potoky Světlá voda a Stocký potok) se přesouvá na 15.09.2007Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!