Lipno nad Vltavou

Cyklostezka Lipno - Frymburk

Monti | 09. 05. 2007 | Přečteno 3477x |
Cyklisté jásejte! Cesta z Lipna nad Vltavou do Frymburka nebude konečně hororovou jízdou po hlavním tahu, která často doháněla k šílenství Vás i samotné řidiče. Blíží se otevření cyklostezky Lipno - Frymburk... (více uvnitř článku)

Informační tabule U Modřínu
Ještě po silnici Osvětlení u stezky
Stavba cyklostezky započala již v říjnu minulého roku a sice úpravou terénu. Po krátké zimě práce pokračují a tak by vše mělo být hotovo již v červnu tohoto roku.

Trasa povede z Lipna nad Vltavou, kde se napojí na již fungující stezku z Mariny, poté bude kopírovat hranice autokempu Modřín a přilehlé Loděnice Lipno a za ní si to zamíří již do těsné blízkosti jezera. Dále se pak bude ještě v několika místech vracet zpět blíže k hlavní silnici, ale v zásadě bysme jí mohli charakterizovat jako stezku Jezerní.

Stezka jako taková název ještě nemá, takže pokud Vás nějaký hezký napadá, můžete ho zalat na e-mail zpravodaj[zavinac]lipno.info. Tato minisoutěž potrvá až do 18.května. Poté bude autor zvolného názvu obdarován DVD o Lipně.

Celý projekt stál více než 14.500.000,- Kč. Nejvyšší příspěvek byl zaslán z fondů EU (10.978.948,-Kč), dále pak ze státního rozpočtu ČR (731.929,- Kč) a z kasy obce (2.927.720,- Kč).

Top Články Informační e-mail Vytisknout článek