Nová Pec

Plavební sezóna začne již za měsíc!

Monti | 23. 04. 2007 | Přečteno 1761x |
Začátek plavební sezóny na Schwarzenberském plavebním kanálu se blíží. Otevírá se Slavností Schwarzenberského plavebního kanálu v sobotu 19. května 2007 na Jeleních Vrších. Co se chystá se dozvíte uvnitř článku.

Parohový knoflík Lidové řemeslo
Nedaleko nad Novou Pecí, v místě odbočení Želnavského smyku ze Schwarzenberského plavebního kanálu, stojí moderní skulptura Strážce – Wächter z dílny mladého prachatického sochaře Davida Svobody. Jejím majitelem je rakouský spolek SUNNSEITN, který ji pronajmul obci Nová Pec za roční nájemné, věřte – nevěřte, jeden parohový knoflík. Ten by měla podle smlouvy předat starostka obce zástupci SUNNSEITN Gotthard Wagnerovi.

Dobové kroje Staročeské řemeslo
Poté by se mělo roztančit pódium přírodního amfiteátru na Jeleních Vrších při folklorním setkání. Z Dolních Rakous přijede Volkstanzgruppe D´Haselbacher ze Schwarzenau, z hornorakouského Kremsmünsteru Rudolf Lughofer, dudák, který přivezl české dudy do Horních Rakous, hrát budou i Urfahrener Aufgeiger z Horních Rakous, z Prachatic přijede folklorní soubor Libín-S, zazpívají Perslereuter Sänger z Bavorska, určitě i další přátelé milující folklor.

Jen o několik set metrů dál, u horního portálu plavebního tunelu, budou vyprávět Helena Svobodová z Prachatic a Helmut Wittmann z hornorakouské Solné komory pohádky z obou stran Šumavy. Kdyby náhodou počasí nepřálo počasí, pohádky zazní v hospůdce na Jeleních Vrších (vždyť právě tam končí jedna z pohádek, nechci vyzrazovat víc, ale snad počasí bude pěkné). Pohádky pravděpodobně zazní i po plavení ve stodole domu č.p. 13 (EXPO KANÁL).
Současnost Nad modelem
Na Jeleních Vrších nebude znít jen folklorní muzika. Jazz bude možné slyšet přímo z kanálu. Program Jazz v kanálu připravuje jeden z rakouských partnerů projektu – spolek SUNNSEITN. Gotthard Wagner má často úplně bláznivé nápady, jedním z nich je Jazz v kanálu. Jazz bude znít poprvé před druhou hodinou na okraji lesa, v místě ukázky plavení dříví. Během dne však se bude jazzovat ještě u kostela v Zadní Zvonkové a potom i v rakouském Sonnenwaldu, vždy těsně u plavebního kanálu. Ve dvě hodiny odpoledne pak začne ukázka plavení dříví.

Bližší informace a termíny dalších akcí projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu najdete www.schw-kan.com.

Nositelem projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu je folklorní sdružení Libín-S Prachatice. Spoluorganizátorem projektu je Rakouské kulturní fórum v Praze. Partnery projektu jsou Tourismusverband Böhmerwald, SUNNSEITN, Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie – Dispoziční fond, Jihočeského kraje, Česko-německého fondu budoucnosti, s.p. Lesy České republiky. Folklorní sdružení Libín-S Prachatice má řadu dalších partnerů a sponzorů. Kontakty najdete na www.schw-kan.com..

Autor: Ing. Hynek Hladík
Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!