Rozhovory

Povídání s Pavlínou Brunclíkovou

Monti | 10. 03. 2007 | Přečteno 3274x |
V těchto dnech se rozbíhá druhý ročník soutěže krásy Dívka Šumavy 2007. Za jejím vznikem a organizací stojí sympatická žena - Pavlína Brunclíková
  • Pavlína Brunclíková
  • Hlavní organizátorka Divky Šumavy
  • Organizátorka letos již šestého ročníku Miss Aerobik Tour v Plzni
  • Semifinalistka MISS ČR 2002
  • finalistka Miss aerobik ČR 1999
  • I. Vicemiss Praha Open 2001
  • Dívka roku ČR 2001
  • finalistka Miss & Mr. Wellness 2002
  • www - www.divkasumavy.cz

Tak je konečně určeno 12 finalistek letošního ročníku soutěže ženské krásy "Dívka Šumavy 2007". Jak jste prožívala to čekání a jste ráda, že máte prvotní fázi za sebou?
Jsem ráda, že se nakonec do soutěže přihlásil dostatečný počet dívek a chtěla bych poděkovat všem, kteří na podpoře propagace oslovení dívek spolupracovali! Těším se na spolupráci s novými finalistkami a věřím, že bude spolupráce s nimi tak příjemná jako s těmi loňskými.

Ze všech přihlášených dívek musela porota vybrat 12. Ve zprávě o konkurzu jste psala, že porota se vesměs shodla na výběru finalistek. Opravdu byl hlas "soudců" jednotný, nebo se muselo sáhnout i ke kompromisům.
Hlasy všech porotců byly skutečně shodné, vybrali jsme 11 dívek a protože jsme se předem dohodli že do finále vybereme 10 nebo 12 dívek a o poslední dvanácté vybrané dívce jsme hlasovali.

Jaký máte pocit ze soutěžících nyní, několik dní po konkurzu? Už se dokáže odhadnout, zda mezi vybranou dvanáctkou neroste další modelka, která se prosadí v celorepublikovém měřítku, stejně jako se to povedlo několika kráskám z ročníku minulého?
Jaké skutečně jsou nové finalistky všichni poznáme až při společných setkáních a přípravách na soutěž, při konkurzu jsme vyslechli a shlédli přes 30 dívek, takže nemohu ani vybrané dívky ještě nijak hodnotit. Do soutěže jsme vybírali dívky nejen podle hezkého vzhledu, ale hlavně také příjemného vystupování. Mezi letošními finalistkami jsou některé dívky, které již mají nějaké zkušenosti v soutěžích a modelingu. Těžko zatím odhadnout jak budou dívky úspěšné, to záleží hlavně na nich, na tom jak na sobě budou pracovat, na jejich vlastní snaze, ambicích, na tom co vlastně od účasti v soutěži očekávají .

Soutěž Dívka Šumavy je určitě dobrým startem pro ty, které uvažují o obdobných soutěžích, posbírají zkušenosti, které se jim určitě budou hodit. A pokud se modelingu a soutěžím věnovat nechtějí, určitě si odnesou kromě nových zkušeností, hezké zážitky a vzpomínky, poznají nové lidi, najdou možná i nové přátele a při troše štěstí si odnesou i hezké ceny.

Pavlína Brunclíková Pavlína Brunclíková
A dívky samotné snášely první kontakt se soutěží bez většího stresu?
Některé dívky byly bez jakéhokoliv stresu, velice přirozené, nestyděly se. Naopak ale byly i dívky, které byly hodně nervózni, ale přesto odvážné, že na konkurz přišly a zkusily své štěstí. Každá má své štěstí ve svých rukou, takže pokud to byl jejich první pokus a nevyšel, mohou na sobě pracovat a zkusit štěstí v některým z příštích ročníků. Zaznamenala jsem tam dívky, které na loňském konkurzu neuspěly a jedna z nich letos do finále postoupila.

Modelingu se začínají dívky věnovat čím dál častěji v rannějším věku svého života. Spodní limit pro soutěžící v letošním ročníku DŠ byl 16 let. Byla v tomto věku některá z přihlášených krasavic a jaký názor na spodní věkovou hranici modelek zastáváte Vy osobně?
Ano, některé z dívek byly ve věku 16 let. Soutěž Dívka Šumavy není o profesionálním modelingu, je hlavně o sbírání nových zkušeností, otevření nových možností. Můj názor na modeling je, že „nic se nemá přehánět“. Některé dívky a mnohdy i jejich rodiče přímo propadají vlivu všemožných lákadel, investují spoustu peněz a času do všelijakých kurzů, agentur apod., které také mnohdy bývají neseriozní a slibují nemožné a nepřinesou ten vytoužený úspěch, který se nedá koupit, ale musí se zasloužit. Když některá dívka za každou cenu chce být modelkou a zkusit štěstí, stačí rozeslat své fotografie do seriózních a profesionálních agentur, nebo je navštívit osobně a zjistit jestli na to má skutečně předpoklady, zkušení agenti dívce řeknou, zda má šanci se uplatnit, nebo nikoliv, pokud ano, nabídnou jí spolupráci nebo si ji zaregistrují a ponechají v databázi.

Modeling je určitě pro mnoho dívek lákavý „svět“, nabízí určitě hodně lesku, cestování, peněz a slávy, ale to je jen ta jedna viditelná stránka, na druhé straně je také osamělost, stres, tvrdá práce a spousta odříkání. Na světovou špičku se podaří dostat skutečně jen několika „vyvoleným“, které pak mohou užívat všeho toho pozlátka a vybírat si z nabídek, cesta tam je ale dlouhá a trnitá.

Závěrem tedy nejsem pro to, aby se 14ti letá dívka bezhlavě vrhla na tuto cestu, důležité je zdraví a vzdělání, na kterém se dá stavět budoucnost. Modeling je příležitost, která když se naskytne, proč ji nevyužít, ale rozhodně není životním smyslem, je jen na určitou dobu a co potom, když se pak dívka, která nedokončila ani střední školu ocitne na konci té dráhy, co pak…

Tiskem nedávno proběhla zpráva o smrti dvou modelek z Jižní Ameriky. Smrt byla následkem vyhladovění. Poté byl na prestižním mole v Miláně zakázán vstup vyhublým dívkám a v Madridu zase nepouštějí organizátoři dívky na přehlídku které mají index tělesné hmotnosti nižší než osmnáct bodů. To si myslím, že je správná cesta, kterou je nuntno razit, než nám po molech budou běhat pouze "kostlivci". Vy vidíte dnešní modeling jak?
Ano, tak tohle jsou ty opravdu smutné příběhy. Jak jsem uvedla v předchozí odpovědi, pokud do modelingu dívka vstoupí, je třeba mít zdravý rozum, stát nohama pevně na zemi a modelingu obětovat skutečně jen to co je nutné, zdravě využívat a naložit s příležitostmi a možnostmi, které se nabízejí.Modeling není jediným smyslem života a úspěchu. Kdo nemá silnou vůli snadno se pak může z peněz a úspěchu, který se začne kolem točit, zamotat hlava a to pak bývají smutné konce právě v podání anorexie nebo drog apod.

Přímo se nabízí otázka, zda jste i vy prošla kolotočem modelingu coby modelka?
Kolotočem určitě ne, zúčastnila jsem se několika soutěží, předváděla na módních přehlídkách a fotila pro různé časopisy, fotografy, ale od samého začátku jsem to vše brala jako příjemný přivýdělek, sbírání zajímavých zkušeností a kontaktů, možnost cestování, účasti na zajímavých akcích, setkání ze zajímavými a známými osobnostmi apod. Všechny zkušenosti, které jsem posbírala se snažím nyní využít při organizaci Dívky Šumavy a dalších akcí, protože jsem si měla možnost vše sama vyzkoušet, chci soutěžícím dívkám vytvořit takové prostředí, aby celá atmosféra soutěže byla přátelská, aby si skutečně odnesly jen hezké zážitky a užitečné zkušenosti.

Nyní jste hlavní organizátorkou Dívky Šumavy. Je soutěž zároveň Vaším dítkem?
Teď ano, na plný úvazek. U zrodu myšlenky soutěže jsme byly dvě, spolu s pí. Kopeckou z Klatov jsme spolupracovaly na prvním ročníku téhle soutěže. Bohužel se nám ale nepodařilo propojit naše aktivity, plány a představy. Takže nyní celou soutěž a vše co je s přípravami a zrealizováním takové akce spojené zajišťuji sama. Nemohu se ale nezmínit, že některé z loňských finalistek se velice aktivně zapojily do pomoci příprav letošního ročníku.

Jak náročné je zorganizovat podobný podnik? Sehnat dostatek peněz, spolupráce s městy a sponzory. To jistě vyžaduje solidní manažerský výkon.
Jak jsem se již zmínila, nestojí za mnou žádná velká agentura, veškeré přípravy od zajištění finančních prostředků na uspořádání akce, cen pro vítězky, přípravy choreografií, hudby, scénáře,smluv, přípravy propagace a propagačních materiálů, organizace doprovodných a přípravných akcí, tak aby byl závěrečný finálový večer na úrovni podle mých představ a perfektně připraven, aby si všichni, jak soutěžící dívky, tak diváci a partneři akce odnesli hezké zážitky a vše co od své účasti očekávají, mne stojí spoustu času a úsilí. Musím cítit, že věci, které dělám, mají smysl. Že si je lidé našli a že jim něco přinášejí. Také proto, aby ten „smysl“ celé akce byl úplný a nebyl jen příjemným kulturním zážitkem a měl i hlubší smysl. Ráda bych výtěžkem z každého ročníku přispěla finančně tam, kde je třeba, nemocným, postiženým nebo opuštěným dětem.

Staráte se o dívky i po skončení soutěže? Loňský ročník objevil několik dívek, o kterých jsme pak slýchávali celý rok a sledovali tak jejich růst v branži. Myslíte, že i ročník letošní přinese podobné objevy?
Loňské finalistky vytvořily perfektní partu a moc ráda se s nimi setkávám, za ten rok na sobě hodně zapracovaly, proměnily se v krásné mladé dámy. Téměř se všemi jsme v neustálém kontaktu, snažím se dívkám v rámci svých možností nabídnout možnost účasti na různých akcích, zprostředkovat jim další příležitosti v modelingu, soutěžích, je pak jen na nich jestli nabídky využijí nebo ne. Spolupracovat se všemi dívkami budu i nadále, mám v plánu rozvinutí dalších aktivit v tomto směru.Nechci nikoho nijak omezovat, nebo přesvědčovat. Dívky se sami snaží zkoušet štěstí v soutěžích,absolvovaly nafocení booku (vizitka modelky), některé pravidelně předvádějí na módních přehlídkách. To jestli jsou mezi novými finalistkami nějaké nové „objevy“, určitě věřím že ano, pokud je to jejich první akce obdobného charakteru, objeveny byly už nyní a záleží jen a jen na nich jak s touto příležitostí naloží..

A dostáváme se k poslednímu tématu, na které se ptám každého. Šumava a lipensko. Co pro Vás náš kraj znamená?
Tak proto, že nejsem rodačkou tohoto krásného kraje, Šumava a lipensko pro mne symbolizuje dovolenou, krásnou přírodu, klid, pohodu.

Všem pokládám i otázku na nejoblíbenější kout zdejších krajů. Jaký je tedy ten Váš?
Mým velkým „koníčkem“ je odjakživa cestování, takže ráda poznávám nové kraje, země a díky různým příležitostem a své práci jsem měla možnost hodně cestovat, všude je dobře, ale doma nejlépe :o)

Děkuji za Váš čas a přeji Vám hodně radosti z Vaší práce a ať se vše daří tak, jak si to sama přejete, nashledanou.
Děkuji Vám za spolupráci a přeji také hodně úspěchů na každém Vašem kroku.


Poznámka: Výčet úspěchů Pavlíny Brunclíkové byl dodán do rozhovoru až dodatečně, takže se omlouvám za otázku týkající se jejích zkušeností na poli modelingu. V některém z dalších rozhovorů požádám skromnou Pavlínu o několik odpovědí na otázky, které se budou týkat především jejích úspěchů!

Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!