Nová Pec

Setkání s tradicí 2007

Monti | 28. 12. 2006 | Přečteno 1742x |
Milovníci historie, oživování tradic a Schwarzenberského plavebního kanálu mohou oslavovat. Na světě je již program akcí na sezónu 2007. A věřte že je nač se těšit! Pojďme si povědět co nás všechno čeká...

Voda v kanále Dřevo v kanále
Staročeské řemeslo Pohádky u horního portálu
Vše propukne v sobotu 19.05.2007. Již 8. ročník začíná stejně jako loni na Jeleních Vrších a Růžovém Vrchu. Mimo samotného plavení budete moci shlédnout vystoupení folklórního sdružení Libín-S. Budete si moci projít tržiště lidových řemesel a U Korandy dokonce navštívit minivýstavku moderních lesních strojů. Co si rozhodně nenechte ujít, je vystoupení Heleny Svobodové a Helmuta Wittmanna. Tato dvojice vypráví pohádky u horního portálu Schwarzenberského plavebního kanálu. Zážitek je to opravdu ohromný a nejen děti sledují tento herecký koncert oblíbené dvojice s úžasem!

Velký zážitek na návštěvníky čeká od úterý 7.8. do soboty 11.8.2007. Prvně zmiňovaný den se totiž zapálí milíř a tím začne ukázka toho, jak se dřív vyrábělo dřevěné uhlí. Následující dny se bude milíř udržovat a v sobotu se konečně otevře. Vše se odehraje na Jeleních Vrších.

V sobotu 18.8.2007 se uskuteční mše svatá u Rosenauerovy kapičky s obrazem Korunování Panny Marie celebrovaná v češtině a němčině. U Rosenauerovo pomníku, na Stockém potoce, proběhne ukázka plavení dřeva dne 15.9.2007.

To nejsou samozřejmě všechny akce na příští rok. Jejich kompletní výpis naleznete na oficiálním webu plavebního kanálu a v šechny jsou taktéž zaneseny v našem kalendáři akcí. Nositelem projektu je folklorní sdružení Libín-S Prachatice a jeho manažerem pak vážený pan ing. Hynek Hladík.

Jak vidno, je se v příštím roce nač těšit a vše nasvědčuje tomu, že u Scwarzenberského plavebního kanálu prožijeme příští rok opět mnoho nevšedních zážitků! Těšíme se nashledanou...

Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!