Přední Výtoň

Vítkův Hrádek na konci roku 2006

Monti | 04. 12. 2006 | Přečteno 2033x |
Díky nezvykle teplému a rekordy trhajícímu počasí jsem se před pár dny vydal zřejmě naposledy v letošním roce na Vítkův Hrádek. A opět jsem nabyl přesvědčení, že tohle místo působí na návštěvníka blahodárně a navozuje až, řekl bych, léčivou atmosféru. Co všechno jsem na hrádku viděl se dozvíte uvnitř článku...

Vítkův Hrádek Vítkův Hrádek
Šumava pod mlhou Alpy
První příjemný pohled byl na úpravy zříceniny. Byla dokončena rekonstrukce kašny, která se nachází před Hrádkem, dále se letos usilovně pracovalo na hradbách a palisádách. Hrádek je taktéž osvícen, přesně jak slibovalo Občanské sdružení Vítkův Hrádek letos na jaře. Uvnitř věže se pak v těchto dnech finišuje na výstavbě dalšího schodiště na vyhlídkovou plošinu. Původnímu schodišti se díky tomuto počinu uleví při letních náporech turistů.

Nahoře na plošině se mi pak naskytl pohled jako do pohádky. Díky jasnému podzimnímu počasí jsem viděl poprvé za dobu mých návštěv zříceniny nádherné panorama Alp, údolí na každé světové straně byla pod mlhou a to dokreslovalo celkový pohled na okolní vrcholky hor... Už se těším na první jarní návštěvu v roce 2007!

Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!